Havadis53

CHP Rize Örgütü Fındıklı’ da Toplandı

CHP Rize Örgütü Fındıklı’ da Toplandı
953 views
13 Haziran 2021 - 17:59

Fındıklı Belediyesi Hasan Kartal gösteri merkezinde CHP Rize İl Başkanlığının düzenlediği, örgüt yöneticileri toplantısı gerçekleştirildi

Toplantıya Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, ilçe Başkanları, İl Belediyeleri Meclis üyesi, İl Genel Meclisi üyeleri, İl Kadın kolları başkanı, ilçe Kadın kolları başkanı, Rize Gençlik kolları başkanı, İlçe gençlik kolları Başkanları ve tüm kademe yöneticilerimiz ile gerçekleştirildi.

Toplantıda ilk konuşmayı CHP Rize İl başkanı Saltuk Deniz yaptı. Başkan Deniz konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında yapılacak seçimlerde Rize’ den en az bir milletvekili çıkarma hedefimiz var. Bu başarıyı hep birlikte başaracağız. Kazanırsak hep birlikte kazanmış olacağız, kaybedersek te hep birlikte kaybedeceğiz. Bunu örgütsel dayanışma ile hep beraber yaşamış olacağız. Son dönemlerde yaptığımız çalışmalar sadece Rize’ de değil Türkiye’ nin her tarafında ses getirdi. İkizdere’ de taş ocağı o0lması n mücadelesi veren köylülere karşı verdiğimiz destek ses getirdi. Daha sonra çay sezonunda üreticiyi korumak için çayda sömürüye son eylemleri yaptık. Bu çay üreticisinin kaderi değildir. Yapacağımız çalışmalarla çayda sömürüye son verdireceğiz. Hiç bir sistemin kurmuş olduğu düzen çay üretişinin kaderi olamaz. Bu çalışmalarımızı 2. Sürgünde de sürdüreceğiz. Türkiye’ de çürüyen bir yapı var. Önümüzdeki seçimlerden sonra ilk işimiz Türkiye’ deki çürüyen yapıyı topraklarımızdan sokup atacağız. Bu hepimizin görevi olacak. Bizler AKP’ nin kendi çizmiş olduğu hikâyenin kurbanları olmayacağız. Biz kendi hikâyemizin kahramanı olmak için yola çıktık” dedi.

Daha sonra CHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu yaptı. Bekaroğlu,  20 yıldan beri ülkeyi yöneten, Cumhuriyet tarihi boyunca ülkeyi görülmemiş sıkıntılar içerisine sokan bir iktidar var olduğunu söyledi. Bekaroğlu, “Millet bu iktidarı ilk seçimde gönderecek. Başka bir iktidar gelecek. Sayın Genel başkanımız CHP dostlarıyla iktidara gelecek. Çok gerçekçi bir söylemdir bu. Türkiye’ de insanların daha rahat, daha sorunsuz yaşamaları için bu şart.2015 seçimlerinde sloganımız yaşanabilir bir Türkiye idi. Bunun için başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP büyük mesafe kat etti. Dünya 30-40 yıldan beri vahşi kapitalizmi yaşıyor. Kardan başka düşünceleri olmayan bu sistem acımasız iktidarlar ülkelerin başına getiriyor. Şimdi dünyanın her yerinde vahşi kapitalizmi yaşıyoruz. Sosyal devlet olgusu ortadan kalktı. Bedir sosyal devlet iş bulamayan ve çalışamayacak durunda olanların da diğer insanlar gibi yaşaması gerekir. Bunu sosyal devletle yaparız. Dünyanın her tarafında bütün insanlar vahşi kapitalizme karşı çözüm arıyor. Bu gün Türkiye’ nin nüfusu 84 milyondur. Bu nüfusun 14-15 milyonu Dünya standartlarında yaşıyor. Diğer insanımız sıkıntı içinde yaşıyor. Bu durum sürdürülemez” dedi.

Basına açık bölümün son konuşmasını Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu yaptı. Çervatoğlu, “ Fındıklı’ da hakkın, adaletin hâkim olması için bir mücadele içerisindeyiz. 31 Mart 2019 tarihinde toplum belediyeciliğinin temelini attık. Halka okunup halkın iktidarını Fındıklı’ ya getirdik. İki yılda toplumcu bir belediyecilik yaptık. Yani halkın ihtiyaçlarını halka verdik. Şimdi iktidara yürüyoruz. İktidara geldik mi çetelerle değil halkla içiçe olacağız. Halkın ihtiyaçlarını çetelere kaptırmayacağız. Bunu Fındıklı’ da meçiyle gördük. Fındıklı’ da bir meci alanı oluşturduk. 45 arkadaşımıza istihdam sağladık. Beton santralı kurduk, parke yapımı tesisi kurduk. Geri dönüşüm tesisi kurduk” dedi

timbir - birlik haber ajansi