Havadis53

CHP Rize Vekil OCAKLI:’’DEMİRTAŞ’A SELAM ADALET MESELESİ’’

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı 38. Olağan CHP Kurultay’ında Genel Başkan Özgür Özel’in Selahattin Demirtaş’a selam söylemesini ‘’Adalet Meselesi’’ olarak yorumladı.

CHP Rize Vekil OCAKLI:’’DEMİRTAŞ’A SELAM ADALET MESELESİ’’
249 views
03 Aralık 2023 - 16:30

HABER: HÜSEYİN ALTUN

CHP 38’inci Olağan Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu ve genel başkan seçilen Özgür Özel’in konuşmalarında Selahattin Demirtaş’a selam göndermeleri Atatürkçü ve Kemalist CHP seçmeni tarafından sert bir dille eleştirilmişti. İmamoğlu’nun öncülüğünde başlayan değişim ile CHP’de HDP ve Selahattin Demirtaş hakkında bir şey değişmediği aşikar oldu yeni CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile.

14 Mayıs 2023 seçim sürecinde Rize sokaklarında CHP’ye yapılan ithamlardan bir tanesi 6’lı Masa’nın 7. ortağı HDP nerede sorusuydu. Özgür Özel’in kendi eliyle iktidara hediye ettiği ‘’Yerel Seçim Propagandası’’ elbette CHP için bazı yerler ve kesimlerde avantaj sağlarken Rize’de CHP için nasıl bir sonuç doğuracak tahmin etmesi pek güç değil.

‘’DEMİRTAŞ’A SELAM ADALET MESELESİ’’

CHP Rize Milletvekili Tahsin Ocaklı CHP Rize il başkanlığında düzenlemiş olduğu basın toplantısında soru üzerine konu ile ilgili yaptığı açıklamada:’’ Şimdi (Selahattin) Demirtaş ve Kavala meselesiyle ilgili Genel Başkanımızın söylediği şudur. Türkiye’ de bir hukuksuzluk meselesi var. Türkiye’ de Demirtaş gibi Can Atalay gibi veya Kavala gibi yargılanmaması tamamlanmamış olduğu halde tutuklu olanların durumuna itiraz edilmeyle ilgili bir selamlama var orada. Dolayısıyla içeriğin bütününü ele aldığımızda bakmamız gereken şey Türkiye’ de adalet meselesiyle ilgili soruna dikkat çekmektir” dedi

timbir - birlik haber ajansi