Havadis53

CHP’li Aydemir: “Ülkemize Bitpazarı Muamelesi Yapılıyor!”

CHP’li Aydemir: “Ülkemize Bitpazarı Muamelesi Yapılıyor!”
328 views
15 Aralık 2021 - 13:40

CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, milyonları ilgilendiren asgari ücret görüşmeleri ile ilgili konuştu.

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücretin ne kadar olacağı hala belli olmadı. İktidar cephesi ciddi bir iyileştirmeden söz ederken muh
alefet tarafında ise belirlenecek ücretin en az açlık ve yoksulluk sınırının üstünde olması gerektiği konuşuluyor.

CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir de görüşmeleri süren asgari ücret toplantılarına ilişkin konuştu. Başkan Aydemir şöyle dedi:

“Ekmek Kuyruklarını, Yağ Kotalarını Da Gördük”

“Ekonomi her geçen gün kötüye gidiyor. İnsanlarımızın alım gücü kalmadı. Bu iktidar yüzünden 21. yüzyıl Türkiye’sinde ekmek kuyrukları ve yağ kotalarını da görür olduk. Halk yokluk ve yoksulluk ile boğuşurken, her gün doğu ve batı sınırlarından Türkiye’ye gelerek ülkemize bitpazarı muamele yapılmasını da ibretle izliyoruz.”

“Asgari Ücret Eriyip Buhar Olacak”

“Tüm bunlar yaşanırken milyonlarca vatandaşımız da gözünü asgari ücret görüşmelerinde belirlenecek miktara çevirdi. Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak ortaya çıkacak ücretin açlık ve yoksulluk sınırından daha az olmasını insanlık onuru adına kabullenemiyoruz ve asgari değil insanca ücret diyoruz. Bunun yanı sıra asgari ücret fiyatının akabinde gelecek zamlarla beraber yine insanların aldıkları paranın eriyip buhar olacağının da farkındayız. Bu da gösteriyor ki asıl meselenin AKP olduğudur ve yozlaşmış AKP iktidarının değişmediği sürece ne yazık ki insanlarımız huzura eremeyecek. O yüzden hemen erken seçim diyoruz.”

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir