Havadis53

CHP’li Kadınlar, Yerli Malı Haftası’nı Meydan’da Kutladı

CHP’li Kadınlar, Yerli Malı Haftası’nı Meydan’da Kutladı
424 views
14 Aralık 2021 - 13:29

Yerli ürün kullanımını özendirmek için geçmiş yıllarda özellikle okullarda yoğun şekilde kutlanan Yerli Malı Haftası için CHP Pazar Kadın Kolları, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir etkinlik düzenledi.

Pazarlı Vatandaşlara Rize’nin yerli yöresel ürünleri tanıtılarak ikram edildi. Gerçekleşen etkinliğe; Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta, İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Turan, Pazar CHP Belediye Meclis üyeleri, İl genel meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP İlçe Başkanlığından yapılan açıklamada ‘’Bu tür toplantı ve etkinliğimizle yerli mallarımızı yeniden gün yüzüne çıkmasını istiyoruz. Toplumun doğru ve yanlışlar konusunda bilgilenmesini ve bilinçlendirilmesini ümit ediyoruz. Bilinçli üretelim, bilinçli tüketelim. Yabancı mallar alırken, verdiğimiz paranın bir daha geri gelmeyeceğini düşünmeliyiz. Bu nedenle, elimizden geldiği ölçüde Türk malı kullanmalıyız. Yabancı ülkelere para akışını önlemede Türk malı kullanmanın önemi büyüktür.Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerli üretimi ve tüketimi destekliyoruz. Üreticimizin yanındayız.Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftamız kutlu olsun.” ifadelerine yer verildi

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayınız;

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=220430776904064&id=100068114305448

 

 

sanalbasin.com üyesidir