Havadis53

CHP’li yöneticiler İtfaiyeciler haftasında itfaiyecileri yalnız bırakmadı

İtfaiye haftası nedeniyle CHP Rize il ve ilçe yöneticileri Rize belediyesi ile Ardeşen belediyesi itfaiye çalışanlarını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

CHP’li yöneticiler İtfaiyeciler haftasında itfaiyecileri yalnız bırakmadı
145 views
02 Ekim 2023 - 21:25

CHP BASIN BURO

CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz, Esnek çalışma, yangın süreleri, aileden uzak kalma, sosyal hak ve ücret yetersizliği ile boğuşarak, kendi canlarını hiçe sayarak müdahalelerde bulunan itfaiyecilerin önemli sorunları halen çözüm beklediğini ifade etti.

“İTFAİYE ÇAĞRI MERKEZİ AYRI OLMALIDIR”

Deniz “İtfaiyecilik Meslek Kanunu çıkarılmalı, İtfaiyecilik bir zorunlu bir kamu hizmeti ve İtfaiyeciler Kamu görevlisi olarak kabul edilmeli ve ücretleri Belediye tarafından değil Kamu bütçesi tarafından ödenmelidir. Rize’de uygulanmakta olan tek çağrı merkezi uygulamasından vazgeçilmeli İtfaiyenin çağrı merkezi ayrı olmalıdır”

İtfaiye haftası nedeniyle CHP il başkanı Saltuk Deniz İl Yönetim Kurulu üyeleri Kerim Özkul, Hüseyin Yanıl, Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu, Yönetim kurulu üyeleri Ziya Karakaş Rize belediyesi itfaiye çalışanlarını ziyaret etti.

Rize de gerçekleşen ziyaretin ardından Ardeşen ilçesine geçen İl başkanı Deniz Ardeşen ilçe başkanı Faruk Buçan ile Ardeşen belediyesi çalışanları ziyaret ederek çalışmalarına başarı diledi.

timbir - birlik haber ajansi