Havadis53

CHP’nin Fındıklı Belediye Başkan Adayı Yeniden Çervatoğlu Oldu

2024 yerel seçimleri için partilerin aday belirleme süreci devam ederken, Rize’nin Fındıklı İlçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fındıklı Belediye Başkan adayı kesinleşti. Fındıklı’da Mevcut Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu yeniden aday gösterilecek.

CHP’nin Fındıklı Belediye Başkan Adayı Yeniden Çervatoğlu Oldu
421 views
16 Aralık 2023 - 11:16

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, geçtiğimiz gün yapılan Parti Meclisi toplantısının ardından yaptığı açıklamada 227 belediye başkan adayını belirlediklerini açıkladı. Yücel, “Dördü büyükşehir belediye başkanı olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarımızı belirledik” dedi.  Belirlenen adaylar arasında Rize’nin Fındıklı ilçe Belediyesi Mevcut Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’da var.

Fındıklı Belediye Başkanı ve Adayı Ercüment Şahin Çervatoğlu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

”Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütümün önerisi ve Fındıklı Halkının desteği ile bugün CHP Parti Meclisinde alınan kararla birlikte 2024 yerel seçimlerinde Fındıklı Belediye Başkanlığına adaylığım onaylanmıştır. Öncelikle CHP Fındıklı İlçe Örgütüme, Milletvekilimiz ağabeyim Tahsin Ocaklı’ya, Genel Başkanımız Özgür Özel’e, MYK Üyelerimize ve Parti Meclisi Üyelerimize bana duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim.

Bu görevi ikinci beş yıllığına son kez yürüteceğimi ifade etmek isterim. Bireye bağlı olmayan anlayışın iktidarını kurmak için adayız. Kamucu bir yaklaşımla, halkın iktidarını oluşturmak amacıyla temellerini atmaya çalıştığımız ve inşa etmeye başladığımız Toplumcu Yerel Yönetim anlayışını geliştirmek için adayız. MECİ ile Ben değil BİZ’i büyütmek için adayız.

2019 yerel seçimleri sonrasında başlatmış olduğumuz çalışmalarla birlikte, üreterek halkımıza hizmet sunmak, üretenin yönetimde söz sahibi olmasını sağlamak, “Sözün, Yetkinin ve Kararın Fındıklı Halkında” olmasının bugünden yarınlarımıza taşınması için adayız.

2019 yılında bu anlayışla yola çıktığımız sevgili yol arkadaşım ve başkanım Kadirhan Kadıoğlu’na olan sözümüzü yerine getirip, çocuklarımızın aydınlık yarınlarını inşa etmek için adayız.

“Adımız da, Soyadımız da Fındıklı” diyerek yola çıktığımız günden bugüne yaptıklarımızın yarınlarda yapacaklarımızın bir göstergesi olduğunu bilmekteyiz. Şeffaf, katılımcı demokratik anlayışımızı geliştirerek kurumsal hale getirmek için çalışacağız. Evet hayallerimiz var. Bu hayallerimizi “BİZİM HİKAYEMİZ” olarak inşa edeceğiz. Çünkü bizler çocuklarımıza onurlu bir gelecek vadettik. İlçemizin öncelikle çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz ve tüm halkımız için tercih edilir bir ilçe olması için çalışacağız. Kimsenin yaşam tarzına, dinine, diline, ırkına karışılmadan karşılıklı saygının ve sevginin hüküm sürdüğü eşit, özgür ve kardeşçe yaşadığımız bir ilçe olması için mücadele edeceğiz.

Savaşa karşı barışı, zulme karşı direnişi, sermayeye karşı emeği, talana karşı doğal yaşamı savunarak dünü bilip bugünü yaşayarak yarınlarımızı örgütleyeceğiz. Fındıklı’da MECİ var dedik, Geleneğimizi Geleceğimize taşıyacağız dedik ve yola çıktık. Şimdi Geleneğimizi Geleceğe taşımak için yol yürüyen yoldaşlarla birlikte, Cumhuriyet devrimlerini koruyarak yarınlarımızın aydınlık, daha yaşanabilir olması için çalışacağız. Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için inatla ve inançla kamucu yaklaşımlarla toplumcu yerel yönetimleri inşa etmek için mücadele edeceğiz.

Çamur atanlara değil, nitelikli eleştiri yaparak katkı koyanlara, kendi kişisel çıkarları için değil halkı için çalışanlara, dedikodularla ve hasetlikle davrananlara değil gerçekleri savunan ve toplumsal bakış açısı taşıyanlara kulak vereceğiz, Ben değil Biz diyenlerle yol yürüyeceğiz.

Son olarak bugüne kadar taş üstüne taş koyarken yanımızda yer alan, katkı koyan ve destek olanlara, belediyemizin çalışmalarında toplumcu anlayışla ben de varım diyen tüm Fındıklı halkına, halkımızın daha demokratik eşit ve özgür bir dünyada yaşaması için yerelde demokrasi inşa etmeye çalışırken bizimle birlikte yol yürüyen yol arkadaşlarıma, yaşantımda her anlamda sınırsız destek olan eşime ve kızıma, geniş aileme ve her zaman sokağında beni evladı olarak kucaklayarak hiçbir zaman yalnız yürümeme izin vermeyen başta örgütüm CHP Fındıklı Örgütü ile Fındıklı Halkına teşekkürü bir borç bilirim.

İlçemiz bilimi ve sanatı temel alan, insanca yaşadığımız ve hakça bölüştüğümüz, toplumsal cinsiyet eşitliğini hayatın her alanında kabul edeceğimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğimiz olduğunu bilerek baş tacı yaptığımız bir ilçe olacak.

Bir kez daha ifade etmek isterim ki; örgütümün bana vermiş olduğu bu onurlu görevi omuzdaşım olarak yürüdüğüm sevgili başkanım Kadirhan Kadıoğlu’na adıyorum. Yol arkadaşımıza olan sözümüzü yerine getireceğiz.”

timbir - birlik haber ajansi