Havadis53

Cumhurbaşkanı adayı İnce: Bu ülkede ne kadar terörist varsa kökünü kazıyacağım

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İzmit’te halka seslendi. Fetö’nün siyasi ayağı olduğuna dikkat çeken İnce, “Benden başka hiçbiri, bunun üstüne gidemez. Erdoğan gidemez, FETÖ’nün eski ortağı, Kılıçdaroğlu gidemez o da yeni ortağı. Bu ülkede ne kadar terörist varsa kökünü kazıyacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı adayı İnce: Bu ülkede ne kadar terörist varsa kökünü kazıyacağım
225 views
03 Mayıs 2023 - 0:14

Kendisini dinlemeye gelenlerin arasında gençlerin çoğunlukta olduğunu görünce sözlerine “Türkiye’de siyasette bir ilk yaşanıyor. Gençler seçim meydanlarına el koydu” diye başlayan İnce, şöyle konuştu:

“İKTİDARI DA, MUHALEFETİ DE TOPTAN GÖNDERECEĞİZ”

Bir külüstür otobüs, bir telefonla, bu iktidarı da, bu muhalefeti de toptan göndereceğiz, toptan. Burada bir tane taşıma yok, çünkü taşımaya para yok. Burada bir tane belediye çalışanı yok.  Çünkü Memleket Partisinin belediyesi yok. Burası sosyal medyadan duyularak, gençlerin ve kendini genç hissedenlerin ve bu ülkeye ne cumhur ne millet, tek yol memleket diyenlerin adresi.

“MEMLEKET MEDYASINI ÇALIŞTIRMANIZI İSTİYORUM”

Sizden bir şey isteyeceğim; Türkiye’de besleme bir medya var. Bazılarını AKP besliyor. Bazılarını CHP besliyor. Halk TV’yi CHP besliyor. A Haber’i AKP besliyor. Bizim hiçbir medyamız yok. Şimdi sizden memleket medyasını çalıştırmanızı istiyorum. Çocuklar açın şu telefonlarınızı canlı yayına. Bu besleme medyaya gösterin. Hepimiz memleket medyasını canlı yayına sokalım. Hazır mıyız? Memleket medyası yayına girdi mi? Telefonları bir göreyim!

“HUZUR İSTİYORUZ”

Biz bu ülkede yaşama sevincini temsil ediyoruz. Huzur istiyoruz. Gençler geleceğine güvence istiyor. 21 yıllık, bir Erdoğan var. Tarımı bitirdi. Eğitimin niteliğini bozdu. Merkez bankasının rezervlerini eritti. Gençleri yurtdışına kaçırdı. Sokakları Suriyelilerle doldurdu. Yargıyı çökertti. Yolsuzluklar arttı. Hırsızlıklar arttı.

“BİZ ÜÇÜNCÜ YOLUZ”

Bütün bunlar yaşanırken bir de muhalefet vardı. Şimdi Erdoğan’ı göndereceğiz. Ama Erdoğan’ın yerine eskileri gelecek. Babacan gelecek Davutoğlu gelecek. Bunların hepsini göndereceğiz. Biz üçüncü yoluz. Bu yol Atatürkçülerin yolu. Ne Sağdan, Ne soldan Atatürk’ün yolundan… Helal olsun size gençler…

Alanı dolduranların “Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” sloganları atması üzerine bir süre bekleyen İnce şöyle devam etti:

“PKK’LILAR, FETÖ’CÜLER, HİZBULLAHÇILAR BANA SALDIRIYOR”

Bu günlerde farkında mısınız? PKK’lılar bana saldırıyor. Fetöcüler bana saldırıyor. Hizbullahçılar bana saldırıyor. Ne kadar terör örgütü varsa, Muharrem İnce ile ilgili montaj kasetler yapıyorlar. Montaj dekontlar yayınlıyorlar. Alıyorlar bir dekontu Muharrem İnce yazıyorlar. 10 milyon TL rüşvet göndermişler! Bunlar geri zekalı olduğu için, rüşvet bankadan mı? gönderilir. Pazar günü mü? gönderilir!

“KILIÇDAROĞLU YANLIŞ YAPTI”

Fetöcüler, sahtekar olduğu için bunları yayınlıyorlar. Ama benim sevgili eski arkadaşlarım da bunları yayıyor, ayıp! Birbirimize lazım olacağız. Bu seçim iki turlu bir seçim. Sayın Kılıçdaroğlu yanlış yaptı. Davutoğlu, Babacan, Temel Karamollaoğlu, bunların hepsinin oyunu toplasan 1 puan yapmaz. Yapılacak iş bir taneydi, CHP, İYİ Parti ve Memleket Partisi! Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler bir ittifak kuracaktık. Doğrusu buydu. Ama yapmadılar. Şimdi Erdoğan’ın eskileri ile memleketi kurtaracak(!) Onların kendine hayırı yok. 18 yıl Maliye Bakanlığı yaptılar. Dışişleri bakanlığı yaptılar. Başbakanlık yaptılar. Bu memleketin soyulmasında onların payı yok mu? Telekom özelleştirilirken, Babacan ne iş yapıyordu?

“ANKETÇİLERE GÜVENMİYORUM”Değerli kardeşlerim sandıklarda bir patlama yaşanacak. Siz bu anketçilere bakmayın!
Bu anketçilere parayı bastın mı? istediğin miktarı yazıyor. Bir tanesi geçen gün bana telefon açıyor. ‘Noterden senet veririm, yüzde 10’sun’ diyor. Anketini bir görüyorum, 4 yazıyor! 3 yazan da var, 16 yazan da var. Hiçbirine inanmıyorum. Bu gençlerle bu sandıkları patlatacağız biz. Sizlerden bu üçüncü yol olduğu gibi, bu aynı zamanda bugün 3 kişiyi ikna edeceksiniz, 3 kişiyi… Bugün herkes 3 kişiyi ikna edecek söz mü? Benden de size söz.

“SORUNLARI AKILLA, ADALETLE, AHLAKLA ÇÖZCEĞİZ”

Bakın bizim güvenliğimizi sağlayan polislerimiz, 3600 sizin istediğiniz gibi olmadı. Çözeceğiz hiç merak etmeyin. Uzman çavuşlar, kadro sorununuzu çözeceğiz. Motokuryeler, tehlikeli iş statüsünde değilsiniz. Sizin sorununuzu da çözeceğiz. Özel güvenlikçi arkadaşlarımız. Sizler de yeni bir meslektesiniz. Pek çok sorununuz var. Bunların hepsini çok kısa bir süre içinde çözeceğiz. Akılla çözeceğiz, adaletle çözeceğiz, ahlakla çözeceğiz.

“BİZ NELER YAPACAĞIZ?”

Bakın biz ne yapacağız söyleyeyim; önce memlekete huzur getireceğiz. Önce yüzümüz gülecek. Sonra liyakat olacak. İşi ehline vereceğiz. Sonra bu memlekette devlete olan güveni yeniden kazanacağız. Ama Allah’ın izni, milletin isteği ile seçildiğimde ilk yapacağım iş ne biliyor musunuz? Depremde çadır satan Kızılay başkanını görevden alacağım. Hemen Cumhurbaşkanı yeminini eder etmez, ne yapacağım biliyor musunuz? Suriyelileri geri gönderme hazırlıklarına başlayacağım.

Merkez bankasının kasası boşaldı. Türkiye’nin pasaportunun dışarıda değeri yok. Buğdayın anavatanı Türkiye, Ukrayna’dan buğday alıyor. Çocuklarımız beslenemiyor. Ben onlara söz veriyorum. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında, ucuz et yiyeceksiniz. Ucuz süt içeceksiniz. Balık yiyeceksiniz, yumurta yiyeceksiniz.

Gençler size sözüm olsun, düzgün okullarda okuyacaksınız. Özel okullara muhtaç olmayacaksınız. TOKİ’ye sadecec bir iş vereceğim. TOKİ önce öğrenci yurdu yapacak. Sizi tarikat yurtlarına mahkum etmeyeceğim, söz.

…Ve Üniversiteyi bitirdiğinizde iş bulacaksınız, iş. Size iş bulacağız iş.  Ve hepsinden önemlisi 1999’da ben de Kocaelililer, Yalovalılar, Düzceliler, hepimiz Sakaryalılar aynı kaderi yaşadık. Deprem yaşadık. Sonra da başka bir bölgemiz yaşadı, yeni daha. En önemli sorunlarımızdan birisi depreme dirençli kentler. Bunu birlikte yapacağız. Bunu bilimle yapacağız, bunu akılla yapacağız.

“TERÖRİSTLERİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIM”

Bir başka konu daha var; FETÖ’nün siyasi ayağı, benden başka hiçbiri bunun üstüne gidemez. Erdoğan gidemez, FETÖ’nün eski ortağı. Kılıçdaroğlu gidemez, o da yeni ortağı. Bu ülkede ne kadar terörist varsa kökünü kazıyacağım onların.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, meydanda bulunan gençlerden sözlerini tekrar etmelerini istedi.
“Ne Sağdan, Ne Soldan Atatürk’ün yolundan! Ne Cumhur, Ne Millet, Tek yol memleket!”

Sloganlarının ardından alanı dolduranlara “Bir çivi bir nalı kurtarır, bir nal bir atı kurtarır, bir at bir yiğidi kurtarır. Bir yiğit memleketi kurtarır. Helal olsun size” diyerek sözlerini tamamladı.

timbir - birlik haber ajansi