Havadis53

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 1 HAZİRAN’DA AÇILACAK İŞ YERLERİNİ VE DEVAM EDECEK YASAKLARI AÇIKLADI

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 1 HAZİRAN’DA AÇILACAK İŞ YERLERİNİ VE DEVAM EDECEK YASAKLARI AÇIKLADI
385 views
31 Mayıs 2021 - 22:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Haziran’dan sonra açılacak olan iş yerlerini ve hangi yasakların kaldırıldığını açıkladı. Düğün salonları açılıyor mu, kafe ve yeme-içme yerleri açılıyor mu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından KoronaVirüs salgını ile ilgili 1 Haziran’dan sonra hayata geçecek yeni kararları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran’dan sonra yeni kararları şöyle açıkladı.

“Sokağa çıkma sınırlamalarının yol açtığı olumsuzlukları biliyoruz. Okula gidemeyen öğrencilerimizin sıkıntılarını biliyoruz. Düğünden, genel kurula kadar pek çok toplu etkinliğin ertelenmesinin yol açtığı sıkıntıları biliyoruz. Milletimizin tahammül sınırlarının zorlandığını da biliyoruz. Tek gayemiz insanlarımızın sağlığını korumak. Bunun için bulduğumuz her fırsatı kullanıyoruz.

Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini sizlerle paylaşıyorum.

Kamu kurumlarında esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecek.

Üniversiteler 13 Eylül’de açılacak,

Haziran ayı boyunca sokak kısıtlamaları hafta içi ve Cumartesi akşam saat 22:00:05:00 arasında uygulanmaya devam edecek Kademeli normalleşme kararıyla birlikte kafe ve restoranlarda, sabah 07.00- 21.00 masaya servis, 24.00’e kadar da paket servis sürdürülebilecek.

Temmuz ayında vaka ve vefat sayılarında ki değişime ve aşılamada kat edilen yola göre değerlendirilecektir.

Restoran kafe gibi yeme-içme yerlerinde saat 07:21 arasında masaya servis yapılabilecek, açık ve kapalı alanlardaki nikah ve düğün törenleri belirlenen şartlara göre 1 Hazirandan itibaren başlayacak.  Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında 1 Haziran’dan itibaren çalışabilecek

timbir - birlik haber ajansi