Havadis53

Defterdarlıktan Vali Çeber’e Vergi Haftası Ziyareti

Rize Defterdarı Mehmet Doğan ve beraberindeki heyet 21-27 Şubat Vergi Haftası dolayısıyla Vali Kemal Çeber’i ziyaret etti.

Defterdarlıktan Vali Çeber’e Vergi Haftası Ziyareti
314 views
23 Şubat 2022 - 20:22

Rize Defterdarı Mehmet Doğan, toplumda vergi bilincinin artması ve vergiye kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla “Siz Vergiyle Biz Hizmetle Mükellefiz” sloganıyla 33’üncü kez kutlanacak Vergi Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerle ilgili Vali Kemal Çeber’e bilgi vererek, desteklerinden dolayı teşekkür etti

Defterdar Doğan ve beraberindeki heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten Vali Çeber, Vergi Haftası münasebetiyle bütün vergi teşkilatının, yöneticilerinin ve vatandaşların haftasını tebrik etti.

Vali Çeber, verginin bir vatandaşlık ödevi olduğunu belirterek, “Vergi ödemek zorunluluktan öte bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Tüm kamu hizmetlerinin kaliteli, hızlı ve daha etkin bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunulması için gerekli mali kaynakların oluşturulmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır.

Ülkemizin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşaması, ödenen vergiler ile sağlanacaktır. Bu anlamda vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi amacıyla bu yıl 33.sü kutlanan Vergi Haftası dolayısıyla, vergisini zamanında ödeyen tüm mükelleflerimize ilimizin ve ülkemizin ekonomik gelişimine sağladıkları katkı için teşekkür ediyor, özveri ile çalışan tüm Defterdarlık personelimizin Vergi Haftasını kutluyor, mükelleflerimize bol ve kazançlı bir yıl geçirmelerini diliyorum.” dedi.

timbir - birlik haber ajansi