Havadis53

Deniz Marulları Pazar Denizi’ni Yeşile Bürüdü

Deniz Marulları Pazar Denizi’ni Yeşile Bürüdü
381 views
13 Haziran 2021 - 12:24

Haber: Cevahir TOPALOĞLU – Pazar

Rize’nin Pazar İlçesinde Hemşin deresini Pazar ilçesindeki denize birleştiren noktada, deniz Marulu olarak bilinen yosun oluşumu nedeniyle oluşan görüntü dikkat çekiyor.

Denizin Hemşin deresi ile birleşen kıyıya yakın sığ noktalarında oluşan ve belli yüzeyi kaplayan yosunlar, yürüyüş ve spor yapmak için sahile gelen vatandaşları şaşırtıyor.
“Deniz kötü bir süpriz yaptı”

haftasonu güzel havaların tadını çıkarmak için Sahile gelen ismini vermeyen bir vatandaş söz konusu durumun geleneksel hale geldiğini belirterek şöyle konuştu:”Bu durum çözülemeyen bir sorun haline geldi. Belediye bununla ilgilenmiyor mu ? Çocuğum bana soruyor ‘deniz ne renk olur’ diye, ‘mavi’ diyorum ama çocuk bakıyor yeşil. İlginç bir durum. Kötü bir kokusu da var, umarım en kısa sürede çözülür.” dedi
ismini vermeyen bir vatandaş ise denizin temizlenmesi gerektiğini ifade ederek, “hafta sonu sahilde yürüyüş yapmaya geldik, güzel bir gün ama deniz bize kötü bir sürpriz yaptı. Kıyılar bayağı yeşile dönmüş, şaşırdık. Kısa sürede çözülür diye umut ediyoruz çünkü kokusu da kötü. Her yıl oluyor bu maalesef.” ifadelerini kullandı.

 

timbir - birlik haber ajansi