Havadis53

Depremi yağlı boya tablosunda anlattı

Rize Halk Eğitim Merkezi Resim hocası Arzu Şatır Arslan depremi ve kurtarma ekiplerinin verdiği mücadeleyi yağlı boya tablosuna resmetti. Arslan “ Yaşadığımız büyük afette bir can daha kurtarmak için ekiplerin verdiği mücadeleyi anlatmaya çalıştım” dedi.

Depremi yağlı boya tablosunda anlattı
249 views
23 Şubat 2023 - 23:36

HABER:ARZU ERBAŞ

11 ili etkileyen depremin hemen ardından enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için zamanla yarışan ekiplerin verdiği mücadele yağlı boya tablosunda resmedildi. Gördüklerinden etkilenen Rize Halk Eğitim Merkezi Resim hocası Arzu Şatır Arslan kurtarma ekiplerinin enkazlar arasındaki umuda yolculuğu yağlı boya tablosunda anlatmaya çalıştı. Tablo da madenciler ve AFAD’ın baretlerinden enkazlara vuran ışıklarla, enkaz altın kalanların elinin tutulması resmedildi, Kızılay’da unutmadı.

7’den 70’e her yaş grubuna resim kursu veren resim hocası Arzu Şatır Arslan tabloyu 1 haftada hazırladığını belirterek “Büyük bir acı yaşadık, halada yaşıyoruz. Bu acının izlerini silmek gerçekten çok zor. Hayatlarını kaybedenleri de unutmayacağız, enkaz altında yaşam mücadelesi vererek yeniden hayata dönenleri de ve tabiki ekipleri de. Ben yaşadığımız büyük afette bir can daha kurtarmak için ekiplerin verdiği mücadeleyi anlatmaya çalıştım. Bir tabloya tüm duyguları sığdırmaya çalıştım “ dedi.

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir