Havadis53

Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü 10. Dönem İhtisas Mezunlarını Verdi

Rize Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü 10. Dönem İhtisas Mezunlarını Verdi
898 views
25 Haziran 2021 - 21:19

Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğünde eğitimini tamamlayan 20 kursiyer için Covid-19 salgın tedbirleri alınarak mezuniyet töreni yapıldı.

Müdürlüğümüz konferans salonunda yapılan törene Rize Vali Vekili Bayram SAĞIR, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Vali Yardımcısı Sedat SEZİK, Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. İsa ONAY, Rize İl Müftüsü Naci ÇAKMAKÇI, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şevket TOPAL, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İhtisas Merkezi Müdürü Seyit BADIR’ın açılış konuşması ve mezun olanlar adına dönem birincisi Abdul Kadir ALBAYRAK’ın teşekkür konuşması ile devam etti.

Badır, konuşmasında İlim öğrenme ve öğretmenin önemine değinerek, İhtisas ve Aşere Takrib Tayyibe eğitim programından bahsetti. Daha sonra İhtisas Merkezi Müdürlüğümüzün yapılması ve bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür edip mezun kursiyerlere başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra kürsüye gelen Rize Vali Vekili Bayram SAĞIR, İhtisas Merkezinin Rize’de bulunmasının önemine değinip, “Burada kurs gören arkadaşlarımızın çok kaliteli, bir o kadarda zor bir eğitim aldıklarını biliyoruz. Bu eğitimi alırken de ciddi bir fedakârlık gösterdiklerinin de farkındayız. Burada kendini geliştiren bu kardeşlerimiz sayesinde İslam dini daha iyi anlaşılacak ve anlatılacaktır. Bu yüzden Rize halkı ve bizler bu kurumlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Tüm mezun olan arkadaşlar artık daha büyük bir sorumluluk içerisinde olduklarının bilincindeler. Bu bilinçle yollarına devam ederek görevlerini başarı ile yerine getireceklerine inanıyoruz. Mezun arkadaşları tekrar tebrik ediyor görevlerinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Mezuniyet programının son bölümünde İhtisas Merkezi Aşere Takrip Tayyibe kursiyerlerinin Türk Tasavvuf Musikisi dinletisinin ardından eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerine Vaiz olarak atanan 20 kursiyere belgeleri ve hediyeler takdim edilerek program sona erdi.

timbir - birlik haber ajansi