Havadis53

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Kur’an çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “90 bin camimizin kubbeleri Kur’an sesleriyle inlesin” mesajıyla tüm vatandaşları yarın (22 Ocak 2023) sabah namazında camilerde Kur’an okumaya davet etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Kur’an çağrısı
213 views
21 Ocak 2023 - 23:46

İsveç’te İslam düşmanı Paludan’a Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakma izni verilmesine karşı da bir mesaj yayınlayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı son mesajında tüm vatandaşları yarın sabah namazında camilerde Kur’an okumaya çağırdı.

Başkan Erbaş mesajında şu ifadeleri kullandı:

Başkanlıktan müftülüklere resmi yazı:

Diyanet İşleri Başkanlığı İsveç’te İslam düşmanı Paludan’a Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakma izni verilmesine karşı tüm camilerde sabah namazı buluşması düzenleyecek.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından il ve ilçe müftülüklerine gönderilen yazıda;

Kur’an-ı Kerim; tüm insanları cehaletten aydınlığa çıkarmak ve insanlığın dünya ve ahiret saadetini temin etmek için Yüce Allah tarafından gönderilen hayat rehberi ilahi bir kitaptır. Bu nedenle ona yönelik hiçbir saygısızlığın ve onun üzerinden yapılacak hiçbir provakasyonun kabul edilmesi mümkün değildir.

İslam’a, Müslümanlara ve onların yüce kitabı Kur’an’ı Kerim’e karşı İsveç’te yaşanan provokatif eylemler hepimizce malumdur. Bu itibarla; Kur’an-ı Kerim’in Müslümanlar nezdindeki önemini ve değerini tüm insanlığa tekrar hatırlatmak ve Müslüman camianın bu konudaki hassasiyetini, ona bağlılığını ve saygısını ifade etmek amacıyla ülke genelinde tüm camilerimizde 22.01.2023 tarihinde “Sabah Namazı Buluşması” programları icra edilmesi, bu programlarda Kur’an-ı Kerim tilaveti ile İslam’ın muzafferiyeti, düşmanların ıslahı için dualar edilmesi … ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: www.diyanethaber.com.tr

 

timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir