Havadis53

Doğu Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu başkanlık ve genel sekreterliğine atama

Doğu Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu başkanlık ve genel sekreterliğine atama
497 views
05 Temmuz 2021 - 23:38

TUROYD Turizm Otel Yöneticileri Derneği 3. Olağan Genel Kurulunu Radisson Blu Hotel & Spa İstanbul Tuzla Otelde gerçekleştirdi.

Yapılan Genel Kurulda 2021-2023 dönemi Yönetim ve Denetim Kurulu Asil ve Yedek Üyelerinin seçimi yapıldı ve TUROYD; Oybirliği ile Genel Başkan olarak Ali Can AKSU ile tekrar yola devam dedi.

Başkan Yardımcılığına Savaş ÇOLAKOĞLU, Genel Sekreterliğe Tayfun SANCAR ve Saymanlığa Barış KAHRAMAN seçilirken;

Turizm Otel Yöneticileri Derneğinin Doğu Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkanlığı’nda görev değişimi oldu. Başkanlığa Serkan SERDAR, Başkan Yardımcılığına Hikmet NAVDAR, Genel Sekreterliğe Gülden DEĞER ÇAKICIER getirilirken, Artvin İl Başkanlığına Osman TOSUN, Gümüşhane ve Bayburt İl Başkanlığına Ahmet Zeki KÖKSAL, Giresun İl Başkanlığına Dursun AYDIN, Rize İl Başkanlığına Murat KAPTAN ve Trabzon İl Başkanlığına ise Oykan GÜLEN getirildi.

TUROYD, yeni dönemde teşkilat alt yapısını güçlendirerek 9 Bölge Yürütme Kurulu Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri ile 87 İl ve İlçe Başkanı ve 18 Ülke Başkanı atamalarını yaparak, Hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada etkinliğini arttırdı.  Ayrıca TUROYD ve Üniversiteler işbirliği ile 24 Üyeden oluşan Akademisyenler Kurulunu oluşturuldu.

3. Olağan Genel Kurulda Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Aksu; 

“Hayata anlam katan her eylemin içinde profesyonel anlayışımızla Türk Turizminin gelişimine katkıda bulunmaya, sektöre yön vermeye ve olmazsa olmazımız OTELCİLİK MESLEK YASASI’ nın çıkarılması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bugünkü Genel Kurulumuz da başta Divan Kurulu olmak üzere, tüm genel kurul üyelerimize bize bu görevi layık gördüklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum.  Bu vesile ile yeni görevlerine atanan arkadaşlarımıza başarılar dilerken,  2019-2021 yılları arasında 2. Dönem olarak görev yapan tüm Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimiz ile BYK Başkan, Genel Sekreter ve İl Başkanlarımıza emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ederim” diyerek sözlerine son verdi.

TUROYD Turizm Otel Yöneticileri Derneği 2017 Yılında Kurulmuş, Türkiye Turizminin 100 Milyar Doları aşan yatırımlarını yönetenleri bir çatı altında toplayan ve Türkiye dışında 18 Ülke’ de faaliyet gösteren, iletişim ağında 3000’ e yakın Otel Yöneticisi bulunan bir dernektir.

timbir - birlik haber ajansi