Havadis53

Ekonomiyi eleştiren Rizeliye ‘hakaret’ soruşturması: ‘Ülkeyi soyanlardan hesap sorun’

Ekonomiyi eleştiren Rizeliye ‘hakaret’ soruşturması: ‘Ülkeyi soyanlardan hesap sorun’
533 views
19 Haziran 2021 - 7:50

Yaptığı sokak röportajında ekonomik durumu ve AKP iktidarını eleştiren Mehmet Ali Sancaktutan’a “Cumhurbaşkanına hakaret” soruşturması açıldı. Sancaktutan, “Ülkeyi soyanlardan hesap sorsunlar” dedi.

Sokak Kedisi YouTube kanalının Rize’de yaptığı sokak röportajında ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu ve AK Parti iktidarını eleştiren Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın köylüsü Mehmet Ali Sancaktutan (52) hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” soruşturması açıldı.

Karakola gidip ifade veren Sancaktutan, yaşadıklarına isyan etti. Tehditler aldığını, sosyal medyada hem kendisine hem de ailesine küfürler edildiğini söyleyen Rizeli vatandaş, Erdoğan’a hakaret etmediğini, ülkedeki ekonomik sorunlarını dile getirdiğini vurguladı.

ÇAYKUR emeklisi olduğunu ve ekonomik sorunlar sebebiyle son yıllarda psikolojisinin bozulduğunu ifade eden Sancaktutan, “İçimdeki sıkıntıları attım dışarıya. Beni yordu onlar, bıktım bıktım” dedi.

“BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR”

Milletvekillerinin ve bakanların sahip oldukları sermayeye, aldıkları yüksek maaşlara dikkat çeken Sancaktutan, “Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Vatandaşa gelince yüzde 1, yüzde 3 verelim mi diye tartışıyorsunuz. Bunları dile getirince kötü olduk” diye konuştu.

“BU ADALET MİDİR”

AK Parti’nin vatandaşa telefonu, iyi ayakkabıyı, kaliteli kıyafeti layık görmediğini söyleyen Sancaktutan, “Başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri saraylarda yaşayacak; istediğin kadar maaş alacaksın, oradan bir maaş, buradan bir maaş; dört seneye süper emekli… Bana sıra geldi mi para yok! Bu adalet midir Allah aşkına! Adalet arıyorum adalet” dedi.

“BENİM GİBİ GARİBANI BIRAKSIN, BU ÜLKEYİ SOYANLARA SORSUNLAR BUNUN HESABINI”

Sancaktutan, “Bir tarafı ceplerine bir şekilde bağlayan, 50 bin lira 60 bin lira maaş alanlar, devletin arazilerine kendilerine tapu eden bir kapıdan girip öbür kapıdan çıkıyor. Onlara ceza yok beni alıyorsun. Ben suç işledim, ben garibanım, dokunulmazlığım da yok, beni tutuklayabilirsin” diyerek adaletin işleyişini eleştirdi.

Savcı ve hakimlerin görüntüleri izlediğinde bunların suç olmadığını anlayacağını ve “Vatandaşın doğal hakkıdır” diyeceğine inandığını söyleyen Sancaktutan, “Kimsenin baskısı altında kalmadan, kimseden emir almadan konuşmama göre cezamı versin, buna razıyım. Ama talimatla değil. Devletin parasıyla, devletin makam arabasıyla özel işlerine koşanlara hesap sorsun, bana değil. Benim gibi garibanı bıraksın. Bu ülkeyi soyanlara sorsunlar bunun hesabını” dedi.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    timbir - birlik haber ajansi