Havadis53

Pazar İlçesinde Elektrik Panoları Tehlike Saçıyor

Pazar İlçesinde Elektrik Panoları Tehlike Saçıyor
650 views
06 Haziran 2021 - 11:53

Rize’nin Pazar ilçesinde kaldırımların ortasında bulunan  TEDAŞ İlçe Müdürlüğü’ne ait trafo panoları çirkin görüntü oluşturuyor.
Vatandaşlar, trafoların uygun bir yere düzenli bir şekilde yerleştirilmesini istiyorlar.

Haber: Cevahir TOPALOĞLU – PAZAR

elektrik panolarının gelişigüzel kaldırım ortasında durması ilçenin güzel görünümünü gölgeliyor. Belediyenin kaldırım işgalleriyle mücadele etmesi gerekirken, TEDAŞ’ın da kaldırımların güzelliğini bozan elektrik panolarına bir çözüm getirmesi bekleniyor. “Her alanda bir düzenleme getirilmemesi durumunda böylesine güzel ve etkileyici Pazar ilçesinin sürekli olumsuz yönleriyle anılacağı göz ardı edilmemeli” diyen vatandaşlar, “ seneler öncesinde Pazar’da kaldırımların ortasına konulan elektrik panoları hem yayaların yürüyüşünü engelliyor hem de aşırı derecede çirkin bir görüntü oluşturuyor. Bu çirkinliğin yanında bir tehlike boyutu var. Örneğin bazı panolar durumu bu şekilde olurken bazı panoların kırık ve zaman, zaman düşüyor. Özellikle yaşlılar yürürken zaman, zaman dinlenmek için bu panolara yaslanıyor ve çocuklar bu panoların etrafında oyunlar oynuyorlar. Bu ve benzeri tehlikelerde göz önüne alınmalı ve tüm bunların önüne geçilmelidir.

Rize’nin Pazar ilçesinde gerekli ciddi önlemler alınarak bu panolara farklı alternatifler düşünülmelidir. Bu panolar düzenli bir şekilde konulmalı ve bakımı yapılmalıdır.” diye konuştular.

timbir - birlik haber ajansi