Havadis53

Elektronik ve beyaz eşyaya büyük zam geliyor

Samsung çip fiyatlarına zam yapıyor. Çip fiyatlarının artmasıyla arabadan akıllı telefona, bilgisayardan beyaz eşya fiyatlarına kadar birçok üründe yüzde 20 oranında zam yapılacağı belirtiliyor. Uzmanlar, elektronik eşyalarınızı dikkatli kullanın uyarısı yaptı.

Elektronik ve beyaz eşyaya büyük zam geliyor
156 views
17 Mayıs 2022 - 17:29

Milli Gazete’nin haberine göre, salgınıyla birlikte başlayan çip krizi, arabadan akıllı telefona, bilgisayardan beyaz eşya fiyatlarına zam üstüne zam gelmişti. Dünyanın en büyük çip üretici firmalarından biri olan Samsung’un çip fiyatlarına yüzde 20 oranında zam yapmayı planladığı haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Tayvanlı çip üreticisi TSMC’den sonra ikinci büyük çip üreticisi olan Samsung’un çip fiyatlarına zam yapacağı haberlerinin ardından telefon, bilgisayar, beyaz eşya fiyatlarına zam gelme ihtimali güçlendi.

Günümüzde teknolojinin her alanında kullanılan araç ve gereçlerin içerisinde yer alan çiplere zam gelmesi durumunda sektör kaynakları, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, akıllı telefon, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar ve  arabalara büyük zam geleceğini belirtiyor.

Kaynak: yeniçağ

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    sanalbasin.com üyesidir