Havadis53

EMEK Partisi Rize İl Örgütü: 2024 yılı yaş çay fiyatını kabul etmiyoruz

EMEK Partisi Rize İl Başkanı Hasan Zorlucan, 11 Mayıs Çarşamba günü Tarım ve Orman Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan 2024 yılı yaş çay taban fiyatı ve destekleme primi ile ilgili yapılan açıklamalara tepki gösterdi. Zorlucan, ‘’2024 yılı yaş çay fiyatını kabul etmiyoruz’’ dedi.

EMEK Partisi Rize İl Örgütü: 2024 yılı yaş çay fiyatını kabul etmiyoruz
314 views
13 Mayıs 2024 - 19:21

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

2024 yılı yaş çay taban fiyatını kilogram başı 17 lira ve 2 lira destekleme bedeli olmak üzere 19 TL olarak açıkladı.

‘’EMEK PARTİSİ OLARAK KABUL ETMİYORUZ’’

EMEK Partisi Rize İl Başkanı Hasan Zorlucan yaptığı açıklamada, Yaklaşık 1 milyon insanımızın gelir kaynağı durumunda olan çay fiyatının destekleme ile birlikte 19 lira olarak belirlenmesini Emek Partisi olarak kabul etmiyoruz. ‘’dedi.

‘’YÜZDE 68 ARTIŞ ÇAY ÜRETİCİLERİ İLE DALGA GEÇMEKTİR’’

Zorlucan yaptığı açıklamada, ‘’Yıllık enflasyonun yüzde 125’lerde olduğu ortamda yüzde 68 artış çay üreticileri ile dalga geçmektir.  Üreticiler olarak çayda fiyat dışında sayısız sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunların tek çözümü örgütlü mücadele etmektir. Çağımızın hak alıcı örgütü olan sendikal örgüt üreticiler olarak yaratmalıyız. Çay üreticileri olarak bunun dışında çözüm beklemek dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de hayal olacağını bilmeliyiz. Sorun biz çay üreticilerinde. Bizler yaşadığımız problemlerin çözümü için zaman ayırmalıyız. Üretici köylü sendikası oluşturmak için görev bizlerde.’’ diye konuştu

timbir - birlik haber ajansi