Havadis53

ERDOĞAN’IN BABA OCAĞINA İMARA AYKIRI YAPILAŞMAYA İYİ PARTİ TEPKİ GÖSTERDİ

ERDOĞAN’IN BABA OCAĞINA İMARA AYKIRI YAPILAŞMAYA İYİ PARTİ TEPKİ GÖSTERDİ
358 views
11 Temmuz 2021 - 8:26

Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı olan Rize Güneysu’da imara aykırı yapılaşmaya karşı İyi Parti Güneysu ilçe örgütü harekete geçti.

İyi Parti Rize , Güneysu ilçe başkanı Oğuzhan Mamati , “Cumhurbaşkanımızın baba ocağında  bile milletin gözü önünde , halkın tepkisine rağmen  imara aykırı AKP yandaşları  kaçak inşaat yapıyor tüm şikayetlerimizi rağmen hukuksal bir süreç başlatılmıyor” dedi.

Güneysu Belediyesi ile ilçe kaymakamlığına dilekçeyle şikâyette bulunan Rize Güneysu İYİ Parti İlçe Başkanı Oğuzhan MAMAT Rize Güneysu’da yapılmakta olan imara aykırı kaçak inşaata karşı ‘’Açık aykırılıklara sahip kanun ve yönetmeliklere uygun olmayan herkesin gözü önünde kaçak olarak yapılan ve yapımı halen devam eden inşaatla ilgili açıkça kanunlar çiğnenmektedir.

Belediye başkanlığına ve ilçe kaymakamlığına şikâyette bulundum. Yapılan işim imara aykırı olduğunu ifade ettim ancak bana verilen cevapta ‘gerekli geçi ruhsat verilmiştir’ şeklinde cevap verildi. Zaten sorun burada verilen ruhsat yasa ve yönetmenliklere aykırıdır”

Kaynak: Kuzeytvnet

timbir - birlik haber ajansi