Havadis53

Feretiko bezi dokuyan özel öğrencilere belgeleri verildi

Rize’de hazırlanan ‘Topraktan tezgaha kendir ipinin serüveni’ projesi kapsamında usta öğretici Yücel Bayraktar tarafından feretiko bezi dokuması öğretilen 12 özel eğitimli çocuğa belgeleri verildi.

Feretiko bezi dokuyan özel öğrencilere belgeleri verildi
194 views
17 Haziran 2023 - 23:00

HABER:ARZU ERBAŞ

Azal Kültür Sanat ve Turizm Derneği tarafından hazırlanan ve DOKAP tarafından desteklenen ‘Topraktan tezgaha kendir ipinin serüveni’ projesi kapsamında özel eğitimli çocuklara feretiko bezi dokuması öğretildi. Güneysu Kızılay Şükrü-Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde devam eden kursta 12 özel eğitimli çocuklar dokuma tezgahlarıyla buluşturuldu. Öğrenciler, özel hazırlanan tezgahlarda feretiko dokudu. 256 saatlik kursta öğrencilerin dokuduğu ürünler ‘Çepri’ gala gecesinde sergilendi. Kursu başarıyla bitiren öğrencilere Kültür Bakanlığı sanatçısı Azal Kültür Sanat Ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Yücel Bayraktar tarafından ‘Takdir Belgeleri’ takdim edildi, öğretmenlere de teşekkür belgesi verildi.

‘BİR DOKUNUŞ BİN DOKUNUŞTUR’

Kültür Bakanlığı sanatçısı Yücel Bayraktar “ İlk kez özel eğitim öğrencilerine bu proje kapsamında eğitim verme fırsatı yakaladım. Özel eğitimli öğrencileri feretiko tezgahlarında buluşturduk. Onlara tek tek ilmek atmayı öğrettim. ‘Bir dokunuş bin dokunuştur’ diyerek başlattığımız bu projede feretiko dokumasını onlara da öğrettiğim için çok mutluyum” dedi.

timbir - birlik haber ajansi