Havadis53

FETÖ elebaşının yeğeni itirafçı oldu!

FETÖ elebaşının yeğeni itirafçı oldu!
396 views
06 Haziran 2021 - 22:20

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen’in ifadesi ortaya çıktı. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Selahattin Gülen, “FETÖ bir terör örgütüdür. Lideri Fetullah Gülen’dir.’ ifadelerini kullandı.

Selahaddin Gülen, “Örgüt içindeyken farkına varamadım ama FETÖ bir terör örgütüdür. Doğuştan itibaren bu oluşumun içinde sayılırım” dedi. Gülen, “ByLock kullandım, mahrem imamlık yaptım” dedi. Selahaddin Gülen’in örgüt içinde irtibatlı olduğu isimleri tek tek deşifre ettiği öğrenildi.

Kenya’da yakalanıp ABD’nin girişimiyle serbest kaldığı ortaya çıktı. Yeğen Gülen, örgüt içindeki birçok kritik isimle ilgili bilgi paylaştı. Gülen, “Örgütte psikolojik ümitsizlikler başladı. Örgütten kopmalar yaşandı” açıklamasını yaptı” dedi.

CNN Türk muhabiri Serhat Dal, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen’in ifadesinin detaylarını anlattı:

2008 yılı itibariyle Erzurum’da aile kampları yapılmaya başlandığını söyledi. Senede 1 kez olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde ABD’de bulunan aile üyelerinin o kampa katılımları sağlanıyordu dedi. Mahrem imamlık yaptığı da itiraf etti. Üniversite öğrencilik döneminde Kuleli Askeri Lisesi’nde okuyan bir öğrenciye mahrem imamlık yaptığını söyledi ve bu şahısla ayda 1 kez İstanbul’da görüştüğünü söyledi. Görüşmelerinin ankesörlü hatlardan yaptığı ifade etti.

2014 yılında ABD’ye amcası Fetullah Gülen’i ziyarete gittiğini ve burada yaklaşık 1 ay kaldığını söyledi ve Erzurum ilinde bulunan örgüte ait kolejde öğretmen olarak işe başladığını söyledi. ByLock kullandığını söyledi ve 2015 yılı kasım ayında ABD’ye gittiğini, bu gidişinin sebebinin ‘green card’ alıp ABD vatandaşlığı almak olduğunu söyledi. Bu dönem boyunca amcası Fetullah Gülen’in yanına hafta sonları sohbetler için gittiğini ifade etti.

timbir - birlik haber ajansi