Havadis53

Fındıklı Kaymakamlığı önce davet etti sonra kabul etmedi

Fındıklı Kaymakamlığı önce davet etti sonra kabul etmedi
401 views
29 Ağustos 2021 - 19:52

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları nedeniyle Fındıklı Kaymakamlığı ortak bir program düzenlemek için siyasi partilere davette bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı ilçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu’nun mazereti gereği toplantıya katılamayarak ilçe Başkan yardımcısını görevlendirdi, ancak Kaymakamlık yetkilileri başkan yardımcısının toplantıya katılma isteğini geri çevirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Fındıklı ilçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak yaşanan hadiseye tepki gösterdi.

Başkan Kadıoğlu paylaşımında:

Kamu oyuna saygı ile duyurulur.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları programı için
Fındıklı kaymakamlığı ve Fındıklı Belediyesi’nin ortaklaştırmak istediği kutlama öncesi program için,
Mülki idare amirimizin  çağrısı üzerine 28.08.2021 cumartesi  günü saat 14.00 da ilçe başkanları ile zafer bayramı öncesi yapmak istediği toplantıya davet edildik.
Toplantı günü CHP Fındıklı ilçe  başkanımızın gerekli  mazereti üzerine,  ilçe örgütü olarak başkan yardımcımızın  katılması bizce uygun bulundu.
Toplantı saatinde kaymakamlık binasında olan başkan yardımcımız’a  ” ilçe Başkanları toplantısı olduğundan sizi toplantıya alamayacağım ” diyen ilçe kaymakamızın talebi ve sözü  üzerine toplantıya gönderilen CHP Fındıklı ilçe  başkan yardımcımız  toplantıya alınmadı.
Chp fındıklı ilçe başkanlığı olarak soruyoruz.
– Siyasi partilerin katılımcı olacağı toplantılara vekaleten başkan yardımcısı katılamaz mı?
– İlçe başkanı olarak görevlendirdiğim yardımcımız’ı  toplantıya alıp almamak,  kaymakamın  sorumluluğunda  değildir.
Görevlendirilen kişi ilçe başkanı adına toplantıya gitmiştir, görevli kişiyi almamak, ilçe başkanını almamak demektir.
Fındıklı ilçe kaymakamının toplantıya almadığı kişi,  Ana muhalefet partisinin temsilcisi  CHP Fındıklı ilçe başkanıdır.
– Daha önce ilçe kaymakamlığın da  yapılan toplantılara vekaleten  hiç başkan yardımcısı yada temsilcisi  katılmamış mıdır?
Toplantı sonrası kendilerine bilgi verip  aramak istememe rağmen ilçe mülki idare amirimiz’in  telefonumu meşgule  alması ve dönmemesi üzerine bu bilgilendirme zaruri olmuştur.
Mülki idare amirinin CHP Fındıklı ilçe örgütüne  göstermiş olduğu  bu  yaklaşımını doğru bulmuyor, kabul etmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ak Parti Fındıklı İlçe Başkanı İsmail Fethi Velioğlu’da Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu’nun paylaşımına tepki gösterdi.

Ak Parti Fındıklı İlçe Başkanı İsmail Fethi Velioğlu yaptığı paylaşımda:

Saygıdeğer Fındıklı halkı : Yarın kutlayacağımız 30 Ağustos zafer bayramını coşkulu bir şekilde birlik ve beraberlik içinde  kutlama programını oluşturmak kapsamında sayın kaymakamımız Eyup GÜRDAL daveti üzerine toplandık. Sayın kaymakamımız toplantının başında toplantımızın belediye ve ilçe başkanları katılımıyla olacağından ve Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanının hiçbir mazeret bildirmeden katılmayıp yerine temsilci gönderdiğinden dolayı temsilen gelen arkadaşı kabul etmediği şeklinde bir açıklama yaparak toplantıya başladık.

Son derece güzel , başarılı bir tartışma ortamında ortak bir program üzerinde anlaşarak ayrıldık.
CHP ilçe başkanı bugün sosyal medya üzerinde talihsiz bir yazı yayınladı. Sayın kaymakamımızla ilgili , kendisiyle görüşmeden tek taraflı gerçekle ilgisi olmadığını düşündüğüm haksız ithamlarda bulundu. Öncelikle  başarılı geçen toplantıda alınan kararlara gölge düşürmüş oldu. Bizler  konuları karşılıklı konuşup , tartışıp birbirimizi anlamak yerine farklı mecralarda haksız olarak kurumlarımızı yıpratma yönüne gitmememiz gerekir, çok yazık olmuştur.

CHP ilçe başkanının yaptığı bu ilkte değildir. Buna benzer iddialarda bulunup  kurum amirlerimize ithamda bulunmuş, ben de kendisini ispata davet etmiştim. Fakat bugüne kadar maalesef bu ispatı ile ilgili en ufak bir yazıyı kaleme almadı, yapabildiği yazısının o kısmını kaldırmak oldu ve böylece geçiştirdiğini zannetmiş olmalı,   bilinmelidir ki tüm iddialarının ispatının  takipçisi olduğumu  ve yeri geldiğinde cevabını  vereceğimin  bilinmesini isterim , sizleri bu ve buna benzer gerçek dışı konularla meşgul etmeme düşüncesinde olduğumu bir kez daha belirterek , CHP ilçe başkanına soruyorum,  ispat edemediğin iddialarından dolayı , halkımızı yanlış  bilgilendirdiğiniz için halkımızdan özür dileyecek misiniz yoksa çamur at izi kalsın siyaseti  yapmaya devam mı edeceksiniz.

Saygıdeğer Fındıklı  Halkı ; bu duygu düşüncelerle 30 Ağustos zafer bayramını kutluyor, sizleri saygı sevgi muhabbetle selamlıyorum. Hoşça kalın.” ifadelerini kullandı.

timbir - birlik haber ajansi