Havadis53

Fotoğraf Sanatçısı Ömür Erdoğan Kimdir?

Fotoğraf Sanatçısı Ömür Erdoğan Kimdir?
948 views
08 Haziran 2023 - 23:12

Ömür Erdoğan, 1974 Rize doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Rize’de tamamladı. Torna tesviye bölümünden mezun oldu.. 1987 Rize Hamidiye’de başladığı futbol hayatına 13 yıl boyunca amatör ve profesyonel olarak çeşitli şehir kulüplerinde devam etti.
1998 yılında yerleşmeye kadar verdiği İstanbul’da özel sektörde bir firmada çalışmakta olan Ömür Erdoğan, Sakarya Üniversitesi Mekatronik Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir. 2002 yılında beri profesyonel olarak fotoğraf çekmektedir. “Çocuklar Çiçektir” adlı kişisel ,Düşler ve Renkler sergisinin yanı sıra, fotoğrafları çeşitli karma sergilerde de yer almıştır. Halen çalışmalarını sürdürmektedir.
Lise yıllarında amatörce yazmaya başladığı şiirlerini 2006 yılında “Yelkovan Kuşu” adlı kitabında topladı. 2009 yılında 40 şairin cehennemi isimli kitabını yazdı. 3 kitabının hazırlıklarına devam ediyor.
Kadına şiddete son, çocuk gelinler, sokak hayvanları ,doğa ve insan isimli sayfalarının kurucusudur.
Ülkemizde ilk kez gerçekleşen 6 His görme engelliler fotoğraf projesinin Koordinatörlüğünü yapmıştır.
ömür Erdoğan, aynı zamanda birçok vakıfla birlikte sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktadır. ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) ve TURMEPA (Deniz Temiz Derneği) üyesidir. Kanser Vakfı için bütün ülkede sergiler açan sanatçı, Fotoğraf Grubu kurucusudur.

timbir - birlik haber ajansi