Havadis53

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım’da Saygı ve Özlemle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım’da Saygı ve Özlemle Anıldı
373 views
10 Kasım 2021 - 18:41

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 83’üncü yıl dönümünde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Valiliğimizce organize edilen anma törenleri ile anındı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programları, Valilik tören alanındaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.

Saatler 09:05’i gösterdiğinde çalınan sirenlerle Atatürk’ün manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Vatandaşların da saygı duruşuna eşlik ettiği törende İstiklal Marşımızın okunması ile birlikte bayrağımız yarıya indirildi.

Anma törenine Sosyal Bilimler Lisesi’nin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu programla devam edildi.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Meryem Turgut, günün anlam ve önemi içeren bir konuşma yaptı.

Programın devamında “Çocukların Gözünden Atatürk” konulu video izletildi ve “Hepimizin Mustafa Kemal’i” adlı müzikal tiyatro gösterisi yapıldı.

10 Kasım Atatürk’ü anma günü etkinlikleri kapsamında resim, mektup ve afiş dallarında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Hediye takdiminde konuşan Vali Kemal Çeber, Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla yad ettiklerini belirterek, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Programa Rize Valisi Kemal Çeber, Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları; Gülhani Ozan Sarı, Ömer Faruk Duman, Kübra Baka Kılıç, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, siyasi parti temsilcileri,  il protokolü, askeri erkân, emniyet güçleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

timbir - birlik haber ajansi