Havadis53

Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak Pazardaydı

Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak Pazardaydı
894 views
16 Şubat 2022 - 23:35

Yeniden Refah Partisi STK ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, İlçe Başkanı Süleyman Dural, Rize Merkez İlçe Başkanı Hızır Can, Pazar ilçe ve merkez ilçe yönetim kurulundan oluşan heyet Pazar ilçemizde bulunan esnaflar ve muhtarlar ile bir araya geldiler.

Ziyaret ile ilgili Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, Anadolu buluşmaları programı kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında ziyaretler yaptıklarını ve bugün de Rizeli esnafların, vatandaşların talep ve sıkıntılarını dinlediklerini belirtti. Son aylarda hükümetin yaptığı tarihi yüksek zamlarla esnafın ve  vatandaşın bu zamlar altında ezildiğini, çok zor günler geçirdiğini, zaten kirasını dahi ödemekte zorluk çeken esnafın gelen elektrik, doğalgaz, akaryakıt zamları ile ümitsizlik ve çaresizlik içinde kaldıklarına şahit olduklarını dile getirdi. Yapılan ziyaretlerde Yeniden Refahlıları karşısında gören esnaf ve vatandaşın tekrar ümitlerinin yeşerdiğini, sevincinin arttığını ve bir ümit olarak yalnız gerçek Milli Görüşçüler olan Yeniden Refahlıların kaldığını dile getirdiklerini söyledi.
Vatandaşlara partisinin hedeflerini ve geçmişte Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın liderliğindeki Milli Görüş’ün yaptığı hizmetleri anlattıklarını ifade eden Çolak, şunları söyledi: “1976-77 yıllarında Türkiye’nin doğusunda, batısında, her bir karışında 200’den fazla fabrikanın temelini attı. Neden attı bu temelleri, neden bunları hizmete soktu? Bu gençler bugün olduğu gibi işsiz kalmasın, 10 milyonluk işsizler ordumuz olmasın, 1,5 milyonluk üniversite diplomalı işsizler ordumuz olmasın, üretelim, ihraç edelim diye attı. Bugün, Türkiye’nin her yerinde Erbakan Hoca’ya dua ediyorlar. O, 54. Hükümet’teki maaş zamlarından dolayı, işçiye, memura, emekliye yüzde 100-200, Bağ-Kur emeklisine yüzde 320 maaş zammı verdi. 100 alan Bağ-Kur emeklisi 420 almaya başladı ve aldığı maaşa inanamadı. Tarım ürünlerine ve özellikle çaya yüzde 110-120 gibi taban fiyatlarında artış sağladı. Dar gelirli milyonların cebine para girdi, alım gücü ve refah seviyesi arttı. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde 11 ay gibi kısa bir sürede dar gelirlinin refah seviyesi bu kadar yüksek oranda artırılmadı. Erbakan, 54. Hükümet döneminde dar gelirlilerin refah seviyesinin artması ve işsize iş imkanı olması için açılan fabrikalar ve sanayi tesisleri, üretime ve istihdama yönelik yatırımların Türkiye’nin her yerinde halen anlatılmaktadır.”

Yeniden Refah Partisi olarak iktidara gelmeleri halinde hayata geçirecekleri projelere ilişkin iki kitap hazırladıklarını anlatan Çolak, sözlerini şöyle tamamladı:
”Milli Kaynak Paketleri kitaplarımız ile senede 250 milyar dolar yerli ve milli imkanlar ile kaynak üretilecek olup bu kaynaklar borç almadan, zam yapmadan ve vergi koymadan yapılacaktır. Yine bu kaynaklar devletin, milletin ve ülkenin malını satıp yok etmeden üretilecektir. Oluşturulan 250 milyar dolar kaynak ile ülkemizde kurulacak olan fabrikaların fizibilite ve konumlandırılması ise ’81 İlimize 634 Refah Projesi ile Kalkına Türkiye’ kitabımız ile Ar-Ge başkanlığımız tarafından bilimsel hale getirilmiştir. Basın toplantısı ile bu kitabımızın tanıtımı Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan bey tarafından yapıldı.

Aynen Erbakan Hocamızın yaptığı gibi kaynağı bulacağız, zamsız, borçsuz, vergisiz, millete yük yüklemeden o kaynakla da 634 tane tesisi kurup bu 10 milyon işsiz vatandaşımıza ve 1,5 milyon üniversite diplomalı gencimize iş ve istihdam oluşturacağız. İktidara gelir gelmez yine bu kaynak ile tıpkı Erbakan Hocamızın 1996’da yaptığı gibi işçiye, emekliye, memura yüzde 100 maaş zammı yaparak işe başlayacağız. Oluşturulan kaynaklar ile çiftçiye, köylüye ucuz mazot, ucuz elektrik, sağlanacaktır. Çiftçimizi ürettiği mahsüle devlet tarafından alım garantisi verilecek, bütün kotalar, ekime yönelik kısıtlamalar hepsi ortadan kaldırılacaktır. Tarım ve hayvancılıkta ithalat değil, yerli üretim desteklenecek.

Böylece yeniden o dar gelirli milyonların cebine para girecektir.
’Önce millet’ anlayışı ile hareket edecek, paylaşımda adalet prensibini uygulayacak iktidara ihtiyaç var. Bu da ancak Milli Görüş iktidarıdır. Yeniden Refah Partimiz halkımızın desteği ile en kısa zamanda iktidara gelip adaletsizlikleri ortadan kaldıracak, dar gelirli milyonların alım gücünü artıracak, yüzlerini güldürecektir. Parti olarak fakir fukaraya yardım edelim, erzak dağıtalım diye gelmiyoruz, o fakir fukaranın, muhtaç haldeki milyonların alım gücünü, refah seviyesini artırmak için geliyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

timbir - birlik haber ajansi