Havadis53

GENEL MÜDÜR ALİM, AVRUPA ŞAMPİYONU SPORCULARINI ÖDÜLLENDİRDİ

ÇAYKUR Spor Kulübü Rafting Sporcularından oluşan, Türkiye Kano Federasyonu U19 Gençler Rafting takımı, Türkiye Milli Takımını temsilen, Çek Cumhuriyetinde ülkemize Avrupa Şampiyonluğu kazandırmıştı. ÇAYKUR Genel Müdürü ve Çaykurpor Kulübü YK Başkanı Yusuf Ziya ALİM, Türkiye’ye Avrupa Şampiyonluğu kazandıran, Çaykurspor Kulübü, Antrenör ve Sporcularını makamında ağırlayıp, altınla ödüllendirdi.

GENEL MÜDÜR ALİM, AVRUPA ŞAMPİYONU SPORCULARINI ÖDÜLLENDİRDİ
172 views
04 Eylül 2023 - 22:26

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Kano Federasyonu Başkanlığına bağlı, International Rafting Federasyonu (IRF) 2023 yılı Rafting faaliyet programı organizasyonu, gecen hafta Çek Cumhuriyeti Vltava nehrinde gerçekleşmişti. Uluslararası Avrupa Rafting Şampiyonası yarışlarında, Rafting Sporları Milli Takımı temsilen katılan Çaykur Sporlu gençler elde ettikleri dereceler sonucunda Avrupa Şampiyonu olmayı başarmışlardı.

Avrupa Şampiyon Antrenör ve Rafting sporcularını makamında kabul ederek ödüllendiren, ÇAYKUR Genel Müdürü ve ÇAYKUR Spor Kulübü Başkanı Yusuf Ziya ALİM; “Öncelikle genç sporcularımız olarak ülkemize ve kulübümüze bu önemli başarıyı kazandırmanız nedeniyle sizleri ve ailelerinizi tebrik ediyorum. Ülkemizi, bölgemizi, Rize’miz ve ÇAYKUR’u temsilen, Çek Cumhuriyetinde Milli takımımızı temsil ederek elde etmiş olduğunuz bu başarıyla milletçe sevindik ve sizlerle gurur duyduk. Bu başarınızda, Antrenörünüz Rıza Avcı ile disiplinli, programlı, özverili çalışmanın önemi göz ardı edilemez. Bununla birlikte, zeki, çevik ve ahlaklı sporcularımız bu yılın sonunda yapılacak olan, Rafting dünya Şampiyonasında da yeni başarılarla, ülkemize, Rize’mize, ÇAYKUR’a gurur yaşatacak şampiyonluklar kazandırmaya devam edeceğinize yürekten inanıyorum.” dedi.

Rafting Avrupa Şampiyonu sporcuları makamında altınla ödüllendiren, ÇAYKUR Genel Müdürü ve ÇAYKUR Spor Kulübü Başkanı Yusuf Ziya Alim, şampiyon genç sporcu ve Antrenörleri Rıza Avcı’yı ödüllendirme törenine, Yardımcıları Zeki Karaoğlu, Erdinç Hatinoğlu ve Çaykurspor Kulübü idarecileri eşlik ettiler.

timbir - birlik haber ajansi