Havadis53

Görevine iade edildi

Görevine iade edildi
515 views
24 Eylül 2021 - 15:43

-Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı görevden alınmamın ardından açtığım yürütmeyi durdurma kararı ile genel mahkeme ve genel merkez tarafından görevine geri döndüm dedi.

 İkizdere Gürdere ve Cevizlik köyünde taş ocağı ile ilgili yaptığı açıklama sonrasında genel merkez tarafından görevden alınan Murat Yazıcı görevine iade edildi.

Lojistik üs için  İkizdere Gürdere ve Cevizlik köyünden devlet kendisine ait araziden Taş almak isteği üzerine bölgede yapılan eylemlerin yanlış olduğunu ve devletin kendi arazisinden hiçbir canlı ve doğaya zarar vermediğini ayrıca istihdama yönelik yapılan Lojistik Üs ün Rize için önemli olduğunu belirten Rize İnşaat Mühendisleri odası Başkanı Genel Merkez tarafından ayrımcılık ve yandaş olma suçlamaları ile görevinden alınan Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı açtığı dava sonrasında davayı kazanarak genel Merkeze iletti, dava kararının ardından genel merkez tarafından görevine iade edildi.

Hak yerini buldu

Rize İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Yazıcı “ Rize bizim değerlerimiz ve ilimizde yapılacak olan doğru yatırımlara destek vermek bizim görevimiz,  bu konuda görüşlerimizi belirtmekten çekinmeyiz. İnşaat Mühendisleri olarak toplumun yararına olacak olan her konuda fikir beyan etmemiz doğaldır, yanlışlara ise yanlış denesini bilmeliyiz, görevden alınmam sonrasında yürütmeyi durdurmak için açtığım dava sonrasında davayı kazandım ve genel merkeze ilettim, görevime iade edildim” dedi.

timbir - birlik haber ajansi