Havadis53

‘Güneysu Bilim Köyü Kampı’ projesi hayata geçiriliyor

‘Güneysu Bilim Köyü Kampı’ projesi hayata geçiriliyor
359 views
01 Ağustos 2021 - 15:18

Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı himayelerinde, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi paydaşlığıyla Açık Pencere’nin bir projesi olan Güneysu Bilim Köyü Kampı projesi hayata geçiriliyor.

Güneysu Bilim Köyü Kampı projesi kapsamında bilimsel perspektifle hareketle pozitif bilimlerin gerçek hayatla entegrasyon sürecinde sunulacak özel ortamlı 12 kişilik sınıfta yalnızca teori eğitimleri değil, verilen teori eğitimlerin deneysel süreci de işlenecek.

Güneysu ilçesinde gerçekleşecek eğitimler, birçok farklı mekanlarda yapılacak. Yeşilin her tonunun hakim olduğu Doğu Karadeniz’in güzide bir ilçesinde doğa ile iç içe kurulacak olan sınıflar ile pozitif bir ortam oluşturulması hedefleniyor.

Yöresel mimari ile modern bir şekilde inşa edilen ana tesiste birçok imkan tek bir merkezde gençlerin inisiyatifine sunulacak. Değişen ve gelişen dünya ekosistemi içerisinde bilimsel eğitimi destekleme gayesi kapsamında hayata geçirilen “Bilim Köyü”, aslı itibariyle hayatı “anlamlandırma” gerekçesiyle okullarda öğrenilen soyutlaştırılmış bilimi, somutlaştırmak maksadıyla oluşturuldu. Projeye başvurmak isteyenlerin acikpencere.com internet sitesini ziyaret etmeleri istendi. Güneysu Bilim Köyü/Kampı projesi 15 gün sürecek ve 30 Ağustos ile 10 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

timbir - birlik haber ajansi