Havadis53

Halfeti’nin Rizeli kadın kaymakamı göreve başladı

Halfeti’nin Rizeli kadın kaymakamı göreve başladı
564 views
08 Eylül 2021 - 10:02

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçe Kaymakamlığına atanan Selin Sarı göreve başladı.

19.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı bazı ilçe kaymakamlıklarında değişiklikler yaşanarak atamalar gerçekleştirildi.

 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan kararnameyle Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine atanan Selin Sarı yeni görevine başladı. Kaymakam Sarı ilk mesaisini gerçekleştirerek kurum müdürleriyle bir araya gelerek ilçenin genel durumu hakkında bilgi aldı.

SELİN SARI KİMDİR?

1989 Rize doğumlu Selin Sarı, İlköğrenimini Çayeli 9 Mart İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Rize Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 17 Aralık 2016 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakamlık Sınavını kazanarak 20 Temmuz 2017’de 105. Dönem Rize Kaymakam Adayı olarak görevine başladı. İl stajını Rize Valiliğinde, kaymakam refikliği stajını Ankara/Gölbaşı ve Yalova/Çınarcık Kaymakamlıklarında tamamladı. Samsun Yakakent ilçesinde kaymakam vekili olarak görevini yürüttü. Sarı ayrıca İngiltere Leicester Üniversitesi’nde 8 ay boyunca yabancı dil eğitimi aldı.

timbir - birlik haber ajansi