Havadis53

Hamas Lideri Heniyye: “Direniş sürecek! Kudüs’e kadar durmayacağız”

Hamas Lideri Heniyye: “Direniş sürecek! Kudüs’e kadar durmayacağız”
490 views
22 Mayıs 2021 - 6:25

Gazze’de ateşkesin ardından Hamas lideri İsmail Heniyye ilk kez konuştu. Heniyye, “Direniş sürecek! Kudüs’e kadar durmayacağız” dedi.

Gazze’de ateşkesin ardından Hamas lideri İsmail Heniyye ilk kez konuştu.

Cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya akın eden ve burada Gazze zaferini kutlayan Filistinlilere saldıran Siyonist İsrail askerlerine tepki gösteren Heniyye, “Direniş geri çekilmeyecek, bir an bile durmayacak ve Kudüs’e doğru yoluna devam edecek.” ifadesini kullandı.

Gazze’de ateşkes ilanının ardından zaferi kutlamak isteyen binlerce Filistinli Cuma namazını kılmak için Mescid-i Aksa’ya koştu. Namaz sonrasında tekbir ve sloganlar atan Filistinliler Siyonist İsrail’in saldırısına maruz kaldı. Siyonist İsrail polisi cuma namazı sonrası Mescid-i Aksa’daki cemaate plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırdı. Saldırı nedeniyle yaralananlar olsa da Filistin Kızılayı’ndan henüz açıklama yapılmadı.

Öte yandan Batı Şeria’daki Hamas yöneticilerinden Tavil, Kudüs, Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi’ni savunma mücadelesinin devam ettiğini belirtti. Tavil, “Direniş güçleri, Kudüs, Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’la ilgili sözünün arkasında” dedi.

timbir - birlik haber ajansi