Havadis53

Hasan Banko Güven Tazeledi

Pazar 53/8 Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin olağan genel kurulu yapıldı. 2 adayın yarıştığı seçimlerde mevcut başkan Hasan Banko güven tazeledi.

Hasan Banko Güven Tazeledi
1.663 views
13 Eylül 2023 - 18:44

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU / YAVUZ GÜNAY

Pazar Sınırlı Sorumlu 53/8 Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin olağan genel kurulu, saat 10.00’da Hemşin yolu üzerindeki kooperatif düğün salonunda gerçekleştirildi. Açılış ve yoklama ile başlayan olağan genel kurul, Divan heyetinin teşekkülü ile devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Başkan adayları Hasan Banko ve İlhami Günaydın birer konuşma yaptı.

Ardından seçime geçildi. Yapılan başkanlık seçimlerinde 2 aday yarışırken; 8 bin 778 delegenin 1214’ünün oy kullandığı seçimde Mevcut Başkan Hasan Banko oyların 814’ünü alarak yeniden başkan seçildi. Seçimde, diğer aday İlhami Günaydın ise 392 oy aldı. 8 oy ’da iptal edildi.

Seçim sonucunun açıklanmasının ardından Başkan Hasan Banko, kendisi ve arkadaşlarına yeniden teveccüh gösteren üyelere teşekkür etti.

Hasan Banko Başkanlığındaki Pazar Sınırlı Sorumlu 53/8 Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: 

Yönetim Kurulu Asil: Hasan Banko (Başkan), Metin Kılıç, Özcan Yazıcı

Yönetim Kurulu Yedek: Mustafa Bayar, Ali Kemal Parlağı, Enver Türkücü

Denetleme Kurulu Asil Üyeler: Mehmet Aksu, Süleyman Terzi, Recep Ali Günba

Denetleme Kurulu Yedek: Adnan Kaboğlu, Alpay Paslıoğlu, Egemen Onur

 

timbir - birlik haber ajansi