Havadis53

Hüseyin Baş: “Siyasetçilerin jübile seçimiydi, söz artık gençlerde”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. turunda oyunu İstanbul Güngören’de kullandı.

Hüseyin Baş: “Siyasetçilerin jübile seçimiydi, söz artık gençlerde”
361 views
28 Mayıs 2023 - 18:00

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, eşi Betül Baş ve kurmayları ile saat 15.00’te oyunu kullanacağı Tozkoparan Mahallesindeki Ergün Öner Mehmet Öner Anadolu Lisesi’ne geldi.

BTP lideri oyunu 1265 numaralı sandıkta kullandı.

Seçimin vatamıza milletimize hayırlı olmasını dileyen Hüseyin Baş, “Vatandaşlık görevimizi yapmaya geldik. Bütün vatandaşlarımızı da sandıklara bekliyoruz. Bu hepimizin esasında boynumuzun borcu. Yarınlara dönük kendi kararlarımızı alabileceğimiz, kendi geleceğimizi şekillendirebileceğimiz ortam burası. Dolayısıyla hepimiz sandıklara gelmemiz lazım.” dedi.

“Gençlerin kendi geleceklerini yönettiği bir süreç artık başladı”

Seçimleri siyasi parti liderlerinin jübilesi şeklinde değerlendiren Hüseyin Baş, bundan sonra gençlerin döneminin artık başladığını ifade etti.

BTP lideri, “Siyasi tablo hepimizin malumu. Esasında iki cumhurbaşkanı adayımızın da ve bu seçim döneminde boy gösteren hemen hemen bütün siyasetçilerimizin belki de jübile seçimiydi. Türkiye’de gençlerin söz sahibi olduğu, gençlerin kendi geleceklerini yönlendirdiği, yönettiği bir süreç artık hazır ve başlamış durumdadır. Biz bunun sinyallerini seçim sürecinde olsun, daha önceki süreçlerde olsun, toplumumuzda çok fazlası ile gözlemledik. Dolayısıyla bu seçimin hepimize hayırlar getirmesini diliyoruz, umuyoruz. Türkiye zaten hali hazırda bir değişim istiyor. Ama bundan sonraki süreçte de artık gençlerin, yeni nesillerin, daha çağdaş nesillerin Türkiye’de söz sahibi olduğu bir döneme giriyoruz diyebiliriz” şeklinde konuştu.

“Bu ülke hepimizin, kavgaya yer yok”

Hem seçim günü hem de tüm zamanlar için huzurlu bir ortam dileyen BTP genel başkanı birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Hüseyin Baş, “Hepimiz için olmazsa olmaz, hepimizin emniyeti, hepimizin gelecek kaygılarını ortadan kaldıracak şey, bütün ülke sathında bütün vatandaşlarımızın birlik-beraberliği ve kardeşliğidir. Hiçbir gerilime, hiçbir kavgaya mahal vemeden bu süreçleri birlikle, beraberlikle, kardeşlikle geçirebilirsek hepimiz için hayırlı olacaktır. Nitekim sonuç olarak şöyle bir gerçeklik var ki; Siyaset yukarıda yapılır, kavgalar oluşturulabilir ama vatandaş hep kardeştir, orada ezilen hep vatandaştır, bunlara hiçbiriminizin tenezzül etmesine gerek yok. Günün sonunda bu ülke hepimizin ülkesi ve hepimiz bu ülke kazansın diye mücadele ediyoruz. Ülkenin kazanması için mücadele ettiğimiz ortamda da hayır dilemekten başka elimizden başka da birşey gelmeyecektir” dedi.

“Kentsel dönüşüm rantsal dönüşüme dönüştü”

Oyunu kullandığı okulun bahçesinde vatandaşlarla da sohbet eden BTP lideri Hüseyin Baş, Tozder Genel Başkanı Ömer Kiriş’in kentsel dönüşümle ilgili şikayetlerini dinledi.

Kentsel dönüşümün rantsal bir gelir kapısına dönüştüğünü ifade eden Hüseyin Baş, “Buna itiraz edince de depremi örnek gösterip kentsel dönüşüme engel oldunuz diyorlar. Halbuki biz kentsel dönüşüme hiçbir zaman itiraz etmedik. Bu, ülkede düzeltilmesi gereken bir problemdir ama siz kentsel dönüşüm adı altında insanlara bir soygun kapısı açıyorsanız bu doğru değildir.” diye konuştu.

Haberin Videosu;

 

timbir - birlik haber ajansi