Havadis53

Huzur Derslerinin İkinci Buluşması Gerçekleştirildi

Huzur Derslerinin İkinci Buluşması Gerçekleştirildi
239 views
25 Ocak 2022 - 0:55

Toplumun dini, manevi ve ahlaki değerlerinin canlı tutulması, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi, kardeşlik bilincinin güçlendirilmesi amacıyla Sayın Diyanet İşleri Başkanımızın eşi Seher Erbaş hanımefendinin öncülüğünde başlatılan Huzur Dersleri, Rize’de kaldığı yerden devam ediyor.

2022 yılının ilk Huzur Dersi Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı’nın eşi Ayşe Çakmakçı nezaretinde İl Müftü Yardımcıları ve İlçe Müftülerinin eşlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İkinci buluşma Rize Valisi Kemal Çeber’in eşi Neslihan Ayan Çeber hanımefendinin himayelerinde İl Müftüsünün eşi Ayşe Çakmakçı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Programa Rize Belediye Başkanının eşi Fatma Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü’nün eşi Pınar Karaman, kurum amirlerinin ve İl Müftü Yardımcılarının eşleri katıldı.

Programda İl Müftü Yardımcısı Tuğba Kişmir, Diyanet İşleri Başkanlığını, Yaygın Din Eğitimi programlarını, Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının işleyişini, Diyanet Tv ve Diyanet radyolarını, süreli yayınları, Gençlik koordinatörlüğünü, Engelli koordinatörlüğünü, KYK Manevi Danışmanlık ve Hastane Manevi Destek birimlerini tanıtarak Türkiye Diyanet Vakfı Rize Şubesi’nin merkez ve ilçelerde yaptığı hayri çalışmaları anlattı.

Neslihan Ayan Çeber hanımefendinin kurumlar arası birlikteliğe vurgu yaptığı konuşmasının ardından İl Müftüsünün eşi Ayşe Çakmakçı, kendilerine Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından takdim etti.

Program, katılımcılara hediye takdimi ve yeniden buluşma temennileri ile son buldu.

timbir - birlik haber ajansi