Havadis53

İçişleri Bakanı Soylu: Çocuk Eren Bülbül’ün katillerinin arkadaşlarına ‘hain’ demiş

İçişleri Bakanı Soylu: Çocuk Eren Bülbül’ün katillerinin arkadaşlarına ‘hain’ demiş
611 views
31 Ocak 2022 - 0:23

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden mikrofonu alarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren çocuk ile ilgili açıklamada bulundu. Olayın nasıl geliştiğini anlatan Bakan Soylu, “Çocuk, Eren Bülbül’ün katillerinin arkadaşlarına ‘hain’ demiş. Çocuktan al haberi” ifadelerini kullandı.

Trabzon’da toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahneye çıkmak isteyen küçük bir çocuğu kırmayarak yanına çağırdı.

ERDOĞAN’IN ELİNDEN MİKROFONU ALDI

Babası ile ilgili yaşanan bir sıkıntıyı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaşan çocuk daha sonra mikrofonu alarak “Arkadaşlar, Cumhurbaşkanı amcamızın karşısındaki bu Bay Kemal hain hain. Adam burada. En iyi adam. Ona oyununuzu verin. O en büyük” ifadelerini kullandı.

O görüntüler sosyal medyada eleştirilirken, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bir açıklama geldi.

“EREN BÜLBÜL’İN KATİLİNİN ARKADAŞLARINA HAİN DEMİŞ”

Olayın nasıl geliştiğini “Bir çocuk ağlar, Cumhurbaşkanı merak eder. Çocuk, derdini anlatır ve ardından Cumhurbaşkanımızın elinden mikrofonu kapmak ister. Herkes çocuğun atikliğine tebessüm ederken lider, çocuğu kırmaz…” sözleriyle anlatan Bakan Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Çocuk, Eren Bülbül’ün katillerinin arkadaşlarına ‘hain’ demiş. Çocuktan al haberi”

 

Kaynak: yenisafak.com

 

timbir - birlik haber ajansi