Havadis53

İKİ AYRI PROJE İÇİN HİBE DESTEK PROTOKOLÜNE İMZALAR ATILDI

İKİ AYRI PROJE İÇİN HİBE DESTEK PROTOKOLÜNE İMZALAR ATILDI
551 views
21 Mayıs 2021 - 11:55

Rize Belediyesi, Rize Ticaret Borsası ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ( DOKAP )arasında ilimizdeki iki proje’nin bütçesine katkı amaçlı hibe destek protokolü imzalandı.

Rize Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen protokol imza törenine Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan ve ilgili heyet katılım sağladı.

Şehrimizde Rize Belediyesi’nin destekleri, Rize Ticaret Borsası’nın öncülüğünde yapımı devam eden Çay Çarşısı projesi için 6 milyon, Rize Belediyesi tarafından projelendirilen bitki üretim sera alanı için ise 1 milyon tl’lik hibe destek için taraflar bir araya gelerek imzaları attılar.

Protokol imza töreninin ardından açıklamada bulunan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, “Rize Belediyemizin de destekleriyle Ticaret Borsamızın gayret ve takipleriyle yapımına başlanan “Çay Çarşısı Projesi” şehrimizin turizmine alternatif olacak şekilde düşünülen bir proje ve bizimde şuan deniz dolgu çalışmalarını yürüttüğümüz Millet Bahçesi Projesiyle entegre olabilecek. İnşallah bu proje gelecekte Rize’nin uğrak noktalarından bir yer olmakla birlikte şehrimize önemli derecede ekonomik katkı sağlayacak ve bu projeyi hep birlikte Rize’ye kazandırmış olduk. Ayrıca yine bilindiği üzere  askoroz sahil kısmında belediyemiz bünyesinde bitki yetiştirme serası bulunmaktaydı. Şehrimizde belediye olarak yapmış olduğumuz park bahçe bitkilendirme çalışmalarına önemli katkısı olan sera alanımızı daha da geliştiriyoruz. Daha gelişmiş bir sera alanı için ortaya koymuş olduğumuz sera projemize, ilimizin gelişimine önemli katkı sağlayacak olan Çay Çarşısı projesine destek veren başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımıza Milletvekillerimize ve DOKAP Başkanımız Hakan Gültekin’e, Çay Çarşısı projesine emek veren Borsa Başkanımız Mehmet Erdoğan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan açıklamasında; “Çay Çarşısı projesinde %85’lik kısım tamamlandı. Proje’nin başlangıç tarihinden itibaren gelinen süreçte ek kaynaklara ihtiyacımız olduğunu gözlemledik. Konuyu sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımıza ilettik. Daha önce DOKAP ile de görüşmüş olmamızın sonucunda DOKAP tarafından gelen hibe desteğin imza protokolü için bir araya geldik. Şehrimizin geleceği için ortaya konulan projelerimiz için elini taşın altına koyan destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin ise açıklamasında; “Rize’de değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Bu değişim ve dönüşümünde sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde yürüyen projeler var. Bunlardan birisi olan Çay Çarşısı projesinde yeni bir kaynak ihtiyacı oldu ve Ticaret Borsamız ile Rize Belediyemizin girişimleriyle bizde DOKAP olarak kaynak ihtiyacı olan projelere destek vermeyi ön gördük ve bu doğrultuda protokollerimizi yaptık. DOKAP olarak Rize’ni üretimine her türlü katma değeri oluşturabilecek katkıyla ilgili var olan dinamiklerimizle yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şehrimizin gelişimime emeği geçen başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımıza belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

 

timbir - birlik haber ajansi