Havadis53

“İkizdere Florası” görmeye değer

Rize’nin İkizdere ilçesi kaymakamlığı sosyal tesisleri açıldığından bu yana hizmet kalitesini her geçen gün arttırarak iç ve dış turizme büyük katkı sunuyor.

“İkizdere Florası” görmeye değer
297 views
27 Temmuz 2023 - 0:03

Haber: Dilek ONAY CAN

Atıl durumda, harabeye dönen İkizdere ceza ve tutuklu evi  İlçe Kaymakamlığı, belediye ve hayırseverlerin elbirliğiyle Sosyal tesis haline getirilmişti. İkizdere florası  kalitesini her geçen gün arttırarak İkizdere halkını ve yerli, yabancı misafirleri lezzetli yemekleri, güler yüzlü personeliyle cezbediyor.

İkizdere Kaymakamlığı sosyal tesiste halk eğitim merkezi kursiyerleri görev alıyor. Toplamda 56 kursiyer dönüşümlü çalışıyor. Tesis İkizdere’de yaşayanların ailece gelip dinlenebileceği, çocukların eğlenebileceği  turistlerin konaklayabileceği, özel eğitimli çocukların, gençlerin toplumla bağdaşmalarını sağlayan, İkizdereli kadınlara iş imkânı sağlayan bir alan haline getirilmiş.

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, İkizdere Florası  cezaevinden çıkarak  sıcacık, aile ortamını hissetiren bir yaşam alanına döndüğünü ifade ederek:” Ortamın ambiyansı, manzarası, sunumları her şeyden önemlisi çalışan İkizdereli hanım ablalarımızın ev ortamını aratmayan yemekleriyle sosyal tesisimiz İkizdere’ye gelindiğinde  ziyaret edilmesi gereken mekanlarımızdan oldu. Ayrıca, Sürdürülebilir istihdam oluşturduğu için de aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesine dönüşen “İkizdere florası’ kaymakamlık sosyal tesisimize tüm misafirlerimizi bekleriz.” dedi

 

timbir - birlik haber ajansi