Havadis53

İL BAŞKANI ZERDECİ’DEN 2 MART RİZE’NİN KURTULUŞU MESAJI

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İL BAŞKANI ZERDECİ’DEN 2 MART RİZE’NİN KURTULUŞU MESAJI
806 views
02 Mart 2022 - 10:52

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci , 2 Mart Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında”Rize’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104’üncü yıldönümünü idrak etmekteyiz. Aziz Türk milleti, tarih boyunca istiklal ve hürriyetini korumak için pek çok çetin mücadeleden geçmiştir. Milli mücadele yılları da bu imtihanın en zor şartlarda verildiği dönemdir. Kurtuluş Savaşı’nın başlatılması ve zaferle sonuçlandırılmasında Rize halkı üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir.
Karadeniz’in yeşil ve maviye bezenmiş mücevheri, güzel şehrimiz Rize ‘nin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü gururla yaşamaktayız. Bir asır önce şanlı tarihimizin bu altın yaprağında bayrağımızı, istiklalimizi ve istikbalimizi korumak adına gözünü kırpmadan canını veren Rize halkı, dirliğine, birliğine, kutsallarına el uzatan dahili ve harici düşmana karşı onurlu duruşundan hiçbir zaman taviz vermemiştir. Onurlu, kararlı ve mücadele ruhu içerisindeki duruşu ile “Anadolu’nun birleştirici gücü” sıfatını fazlasıyla hak etmiştir. Bu duygu ve düşünceler ile Rize‘mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü kutluyor; işgale direnen, kurtuluş mücadelesi veren başta fedakâr ve cefakâr Rize halkının ardından İstiklal Harbi’nin tüm kahramanları aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.”dedi

timbir - birlik haber ajansi