Havadis53

İl Başkanı Zerdeci’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İl Başkanı Zerdeci’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
236 views
29 Ekim 2023 - 16:42

İl Başkanı Zerdeci mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Binlerce yıllık devlet geleneği ve millet olma şuuruyla Cumhuriyet’in 100. yılını hep birlikte idrak ediyoruz. Bu aziz millet, kendisinden imkân ve silah bakımından çok daha güçlü ordular karşısında, günü geldiğinde, göğsünü siper etmekten hiç bir zaman geri durmamıştır. Bu aziz millet dünyanın neresinde olursa olsun daima zulmün karşısında, mazlumun yanında olmuş, bağımsızlığına pranga vurmaya kalkacak dahilî ve haricî her türlü oluşumun-girişimin her daim karşısında durmuş, tarih boyunca bu uğurda sayısız destanlar yazmıştır.

Bu aziz millet, 7’den 70’e ülkemizin selameti için malıyla ve canıyla her türlü fedakârlığı yapmaktan asla geri durmamıştır. Bu aziz millet, Kurtuluş Savaşı ile karşısında birleşen emperyalist güçlerin karanlık emellerine fırsat vermemiştir, bundan sonra da vermeyecektir. Bizler, Cumhuriyet’in yüzyılına girerken işte bu ruhla “Yeniden Büyük Türkiye’yi “Yaşanabilir Türkiye’yi inşa etmenin Hakkın üstün tutulduğu zulmün olmadığı Yeni bir Dünya düzenini kurmanın azim ve kararlılığını taşıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılı vesilesiyle milletimizin bu aziz duruşunu saygıyla selamlıyor, Kurtuluş Savaşı’mızda canları pahasına mücadele eden, vatan için gözünü kırpmadan canlarını feda ederek bu toprakları bize yurt kılan tüm şehitlerimizi rahmetle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını tüm gazilerimizi minnetle, şükranla anıyor Aziz milletimizin ve bütün hemşehrimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum “dedi.

timbir - birlik haber ajansi