Havadis53

İl Genel Meclis Üyesi Sabit Karafazlı’ya muhtarlardan destek geldi

31 Mart Yerel Seçimlerinde Rize İyidere ilçesinden yeniden il genel meclis üyesi seçilen Sabit Karafazlı’nın il genel meclisi başkanı olması için İyidereli muhtarlardan destek geldi.

İl Genel Meclis Üyesi Sabit Karafazlı’ya muhtarlardan destek geldi
263 views
11 Nisan 2024 - 21:12

2023 yılında Rize il genel meclisi başkanı olan Sabit Karafazlı gecen hafta katilliği bir yemekte yeniden il genel meclisi başkanlığına talip olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından İyidere Muhtarlar Derneğinden kendisine destek geldi.
İyidere Muhtarlar Dernek Başkanı Yılmaz Çelik muhtarlar adına yaptığı açıklama da “2023 yılında il genel meclisi başkanlığı görevini sürdüren Sabit Karafazlı bu süreç içerisinde görevini laikiyle yerine getirdiğine gönülden inanıyoruz. Hizmet noktasında yaptığı çalışmalarda partili partisiz ayrımı yapmadan kanunun kendisine verdiği yetkileri en demokratik ve adil bir şekilde bugüne kadar yerine getirmiştir. Rize il ile ve köylerinde yürüttüğü çalışmalar sürecinde özellikle muhtarlarımızın sevgisini kazanmış tespit edilen sorunların çözümü noktasında öz verili ve samimi çalışmalarıyla toplumun tüm kesimlerinin sevgisini kazanmıştır.

“BAŞARILI İŞLERE İMZA ATMAK İÇİN YENİDEN BAŞKAN OLMALIDIR”

Sabit Karafazlı bir yıllık görevi sürecinde çözüm odaklı çalışmaların sonucunda 31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde halkımız tarafından büyük destek görmüş ve yeniden il genel meclis üyesi seçilmiştir. Bir yıllık görevi süreci bizlere sunu göstermiştir ki; Yurttaşların bütün sorunlarına sahip çıkan parti ayrımı gözemeden çalışmalarını sürdüren Sabit Karafazlı görev süreci içerisinde il özel idaremizin desteklenmesi gereken program ve projelerini hayata geçirmek için büyük çaba içerisine girmiş ve birçoğunu basarmıştır. Varda Su Projesi bunun en büyük örneğidir. Yeni dönemde başarılı hizmetlere imza atabilmesi için Rize il genel meclisi başkanlığı görevine yeniden getirilmelidir.

“BÖLGEMİZDEN BUGÜNE KADAR ÖNEMLİ BİR İSME GÖREV VERİLMEMİŞTİR”

Bölgemiz, özellikle Derepazarı, İyidere, Kendirli, Kalkandere ve İkizdere ilçelerinden bugüne kadar sahiplenilen ve önemli görevlere getirilen hiçbir bürokratımız olma mistir. Son yerel seçim sonuçlarının ardından ortaya çıkan seçim sonucu tablosunu da göz önüne aldığımızda biz muhtarlar olarak diyoruz ki, Sabit karafazlı il genel meclisi başkanlığı görevini bugüne kadar kusursuzca yürütmüş ve bu süreçte elde ettiği deneyimler sonucu bu görevi yeniden en iyi şekilde yerine getireceğinden hiçbir şüphe duymuyoruz.

“GELİN HİZMET İÇİN ÖZGÜR İRADENİZLE KARAFAZLI’YI SEÇİN”

Buradan yeni seçilen tüm il genel meclis yelerine açık çağrıda bulunmayı bir sorumluluk görevi olarak görüyor ve su çağrıyı yapıyoruz. Gelin bu kez Demokratik bir anlayış ve olgunluk içerisinde, hiçbir parti ayrımı gözetmeyen deneyimli, özverili çalışkan birisi olan Sabit Karafazlı’yı yeniden il genel meclis başkanı olması için kendi özgür iradenizi ortaya koyarak açıkça desteğinizi verin. Bu Rize için yeni bir sayfa ve yeni bir kazanım olacaktır. Bu inançla tüm meclis yelerimize yeni çalışma döneminde basanlar diliyoruz”

timbir - birlik haber ajansi