Havadis53

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi
345 views
27 Aralık 2021 - 21:45

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Toplantısı, Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Kemal Çeber Başkanlığında, Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve Sahil Güvenlik Bot Komutanı Vekili Astsubay Emrah Şahin ve ilgili kurum şube müdürleri katıldı.

Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca sunum yapılarak, asayiş, güvenlik ve trafik tedbirleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Genel güvenlik, asayiş, uyuşturucuyla mücadele, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele konuları değerlendirilirken, yapılması gereken çalışmalar, alınması gereken tedbirler ile kurumlar arası koordinasyonu gerektiren hususlar görüşüldü.

Vali Kemal Çeber, toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, “Devletimizin asli vazifelerinden biri de vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini temin ederek, huzur ve güven ortamında yaşamlarını sağlamaktadır. İlimiz bu anlamda asayiş olaylarının düşük olduğu bir ildir. Kolluk Kuvvetlerimiz çalışmalarını titiz bir şekilde sürdürerek, huzur ve güven ortamının temini için, hiçbir ayırım yapmadan, herkesi kucaklayan, kişi hak ve özgürlüklerine saygılı, duyarlı, şeffaf ve vatandaş odaklı bir anlayışla özverili olarak hizmet vermektedir” ifadelerine yer verdi.

timbir - birlik haber ajansi