Havadis53

İlçe Başkanı Altun Görevinden İstifa Etti

AK Parti Çamlıhemşin İlçe Başkanı Ömer Altun, 2024 yerel seçimlerinde Çamlıhemşin belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

İlçe Başkanı Altun Görevinden İstifa Etti
403 views
14 Ağustos 2023 - 13:38

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

2024 yerel seçimlerinde Pazar belediye başkan aday adayı olmak için görevinden istifa eden Çamlıhemşin İlçe Başkanı Ömer Altun, Ak Parti Rize İl Teşkilat Başkanı Reyhan Bekar Mataracı’ya istifasını sundu.

Çamlıhemşin ilçesinde sevilen isim olan Ömer Altun’un adaylığına şimdiden kesin gözüyle bakılıyor.

ÖMER ALTUN KİMDİR?

1977 yılında Çamlıhemşin’de doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini Pazar’da tamamladı. Turizm ve Hayvancılık sektöründe çalışmaktadır. Maran Gıda aile şirketinde Yönetim Kurlu Başkanı olarak görev yapmaktadır.20 Ocak 2012 tarihinde İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak, AK Partide siyasi hayatına başladı.2 Dönem Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini yürüttü.2017 yılında İlçe Başkanlığı görevine Kongre ile getirildi.10 yıl Çamlıhemşin, Ayder Çevre ve Turizm Dernek Başkanlığı görevinde bulundu. Çamlıhemşin Ayder Kayak spor Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Pazar Ticaret Odasında Meclis Üyeliği görevi devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 14 Ağustos 2023 tarihinde 2024 yılında yapılacak Yerel Seçimlerde AK Parti Çamlıhemşin Belediye Başkanı aday adayı olmak üzere İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti.

timbir - birlik haber ajansi