Havadis53

İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Köseoğlu’ndan sağ duyu çağrısı

İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Köseoğlu’ndan sağ duyu çağrısı
474 views
21 Mayıs 2021 - 17:35

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesi ve Çayeli esnaf ziyareti yaptığı sırada, çıkan gerginliklerin yankısı devam ediyor.

İYİ Parti Fındıklı İlçe Başkanı Soyhan Köseoğlu yaptığı yazılı açıklamada sağ duyu çağrısında bulunarak “Türkiye’nin herhangi bir yerinde Recep Tayyip Erdoğana da aynı saldırılar yapmaya kalksalar veya yapılsa bunu yapanlar da alçaktır şerefsizdir” diyerek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yapılan saldırıları kınadı.

İKTİDAR OLDUNUZ AMA MUKTEDİR OLAMADINIZ.?
Ak Parti Çayeli İlçe Başkanınının milleti sakinleştirmesi gerektiği yerde milleti kışkırttığını söyleyen Köseoğlu ” İktidar oldunuz ama muktedir olamadınız” diyerek, “Siyasetçi ahlaklı olacak, siyasetçi hoşgörülü olacak, siyasetçi dediğin sağduyulu davranacak ve insanları kışkırtmayacak. Gördük ki Çayeli AKP İlçe Başkanı milleti sakinleştireceğine milleti kışkırtıp slogan atıyor, genel başkanımıza saldırmaya çalışıyor. Yazıklar olsun size! Kim ki bu ülkenin siyasi parti liderlerine saldırı yapıyorsa alçaktır, şerefsizdir ve provokatör milletin düşmanıdır.” dedi.

Bir kaç kendini bilmez yüzünden Başbakan çıkarmış Çayeli’nin adının lekelendiğini ifade eden Köseoğlu “Çayeli ve İkizdere de yapılan saldırılar oradaki vatandaşlarımızı üzmüştür, siyasetin öncü ilçesi dediğiniz Çayeliye hiç yakışmamıştır. Birkaç kendini bilmez alçak Türkiye’de Çayeli gibi başbakan çıkarmış güzide bir ilçenin adını lekelemiştir.Türkiye’nin herhangi bir yerinde Recep Tayyip Erdoğana da aynı saldırılar yapmaya kalksalar veya yapılsa bunu yapanlar da alçaktır şerefsizdir.” diyerek tepki gösterdi.

Ak Parti Fındıklı İlçe başkanının da sosyal medya hesabından bir kaç gün önce yaptığı Meral Akşener paylaşımınında seviyesiz olduğunu dile getiren İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Soyhan Köseoğlu “Bir siyasi partinin ilçe başkanı veya il başkanı milleti sakinleştirmekle mükelleftir, kışkırtmakla değil! Ayrıca birkaç gün önce Fındıklı AKP İlçe Başkanı’nın genel başkanımızla ilgili yapmış olduğu seviyesiz sosyal medya paylaşımını kendisine hiç yakıştırmadığımız gibi aynı sözleri kendisine iade ediyoruz.Milleti sağduyulu olmaya çağıracağınıza, kışkırtıcı ve seviyesiz açıklamalarınız ne kadar kindar olduğunuzu  bir kez daha kanıtladı. “dedi.

Köseoğlu: “Yazıklar olsun sizin siyasetinize! Vezir olduğunuzu zannediyorsunuz ama rezil oldunuz! Bir kadına, bir anneye nasıl davranılacağını öğrenin, eğer ki bilmiyorsanız biz size öğretiriz. Siz yetiştirdiğiniz dindar nesillere bir anneye, bir kadına saldırmayı mı öğrettiniz?Yukardan gelen talimatlarla görev yaparsanız sadece zavallı olursunuz, kumandanız başkasının elinde sadece düğmeye basmakla hareket ediyorsunuz.SAYIN MERAL AKŞENER RİZE’nin gelini olduğuna utanmıyor ama sizin gibi siyasetçilerden, talimatla hareket edenlerden ve aklını başkalarına kiraya verenlerden utanıyor.YAZIKLAR OLSUN SİZİ BU HALE GETİRENLERE! YAZIKLAR OLSUN KADIN BİR LİDERE SALDIRANLARA!”

timbir - birlik haber ajansi