Havadis53

İYİ Parti Pazar Belediye Başkan adayı belli oldu

Rize’nin Pazar ilçesinde İYİ Parti Belediye Başkan adayı Temel Yaşar oldu.

İYİ Parti Pazar Belediye Başkan adayı belli oldu
728 views
09 Şubat 2024 - 19:27

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Temel Yaşar, İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu’nun katılımıyla Pazar ilçe başkanlığında düzenlenen basın toplantısı ile 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde belediye başkan adayı olduğunu açıkladı.

Basın toplantısına, İYİ Parti Rize İl Başkanı Av. Kürşat Hacısüleymanoğlu, İYİ Parti İlçe Başkanı Rahmi Biber, ilçe yönetimi ve partililer katıldı.

Temel Yaşar Kimdir?

1955 yılında Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Derebaşı köyünde dünyaya geldi. Üniversiteye kadar olan eğitimi Pazar’da aldı. Önlisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Toplum Sağlığı üzerine, lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi İktisat üzerine aldı. Pazar’da İki yıl vekil öğretmenlik yaptıktan sonra Çaykur’da memuriyet hayatıma başladı. Çaykur’daki çalışma hayatında şu görevleri icra etti: 4 yıl memur, 4 yıl şef, 34 yıl muhasebe müdürlüğü.

Gençlik yıllarında sportif faaliyetler olarak futbol, güreş ve boks dallarında amatörce ilgilendi.

Sosyal faaliyetler olarak; 1977-1980 yıllarında Pazar Ülkü Ocakları Başkanlığı, Çaykur Sosyal Dayanışma ve Kültür Vakfı Denetleme Kurulu Başkanlığı, Kamu Çalışanları Vakfı Kurucular Kurulu Üyeliği ve Mali Sekreterliği, Kamu-Sen’e Bağlı Türk Enerji Sendikası Rize Şube Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Haberin Videosu;

 

 

timbir - birlik haber ajansi