Havadis53

İYİ PARTİLİ ÜNZİLE YÜKSEL: BAKAN NEBATİ GERÇEKLERDEN UZAK YAŞIYOR!

İYİ PARTİLİ ÜNZİLE YÜKSEL: BAKAN NEBATİ GERÇEKLERDEN UZAK YAŞIYOR!
359 views
18 Aralık 2021 - 15:46
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “1261 TL’ye ev var” söylemleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yüksel, Nebati’nin halkın gerçeklerinden uzak yaşadığına vurgu yaparak açıklamaları ciddiyetsiz bulduklarını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “Bakan Nebati’nin ciddiyetsiz tavrı çok rahatsız edici. Halkın derdini anlatıyoruz. Hayır ucuza ev var diyor. Nasıl var? Biz neden göremiyoruz? Bu nasıl bir tavırdır. Siz nerede yaşıyorsunuz? Belli ki kendinize bir dünya kurmuşsunuz. Ama hayat sizin yaşadığınız gibi toz pembe değil. Halkın gerçeklerinden uzak yaşayanlara göre ülkede her şey yolunda, enflasyon yok, dolar artmıyor. Ama bunu yaşayan halkımız, her geçen gün fakirleşiyor” dedi.
Geçtiğimiz hafta başı yurdun aşçısı tarafından satırla kesilen üniversite öğrencisini hatırlatan Yüksel; “Ucuza ev, yurt bulamayıp bunu canıyla ödeyen öğrencilerimiz var. 18 yaşında ki genç Sami’yi unutmadık. Onun gibi binlerce öğrenci var ev, yurt bulamayan. Milletin aklıyla alay edercesine diyorlar ki 1.200 küsur liraya ev var. Varsa söyleyin öğrencilerimiz kiralasın” ifadelerini kullandı.
timbir - birlik haber ajansi

sanalbasin.com üyesidir