Havadis53

İyidere, ticaretin yeni rotası olacak

İyidere, ticaretin yeni rotası olacak
390 views
12 Ağustos 2021 - 22:47

AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı; “İyidere lojistik limanı bölge ticaretinin rotasını belirleyecek bir projedir” dedi.

Türkiye’deki 150 mega projenin 4 tanesinin Rize’de inşa edildiğini belirten Milletvekili Muhammed Avcı yıllık 3 milyon ton Genel Kargo, 8 milyon ton Dökme Yük, 100Bin TEU Konteyner ve 100 araç Ro-Ro kapasitesine sahip olacak olan İyidere lojistik Limanı inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Lojistik merkezin bir ticari üs olacağını vurgulayan Avcı “İyidere lojistik Limanı ilimize çok büyük katkılar sağlayacak inşallah. İyidere’de bölgemizi iç akslara bağlayacak yani denizden gelen ürünü içeriye transfer edecek, içerden gelen ürünü deniz yoluyla transfer edebilecek bir ticari merkez oluşturulacak. İlimizin ticaret hacmini artıracağı gibi hemşehrilerimize istihdam olanağı da sunacaktır. Dolayısıyla bu proje bizim için hayati önem taşıyor.” dedi.

İyidere lojistik limanının bölge ticaretinin rotasını belirleyeceğini söyleyen Avcı, “Havalimanımız, Lojistik Merkezimiz, Şehir Hastanemiz, Ayder Projemiz ve Rize Şehir Merkezi gibi tarihin en büyük dönüşümlerini ihtiva eden mükemmel bir dönüşüm çalışması yapılıyor. Bu projeler ilimizdeki bütün aktörlerin bütün bir ekibin son derece uyumlu çalışması sonucunda ortaya çıkan eserlerdir.” şeklinde konuştu.

timbir - birlik haber ajansi