Havadis53

Kalkandereliler Derneği Kuruldu, Kurucu Başkan Hasan Kılıçarslan Oldu

Kalkandereliler Derneği Kuruldu, Kurucu Başkan Hasan Kılıçarslan Oldu
119 views
21 Eylül 2023 - 23:21

ANKARA – BHA

Ankara’da Kalkandereliler Derneği; Ankara Sivil Toplumla İlişkiler İl Müdürlüğü tarafından başvurunun onaylanmasının ardından, 9 kişilik kurucu üye ile kuruldu. Başkan Kılıçarslan kuruluş bildirimini İl Müdürü Hayrettin İpekoğlu’nun elinden aldı. Derneği Kurucu Başkanı Hasan Kılıçarslan olurken, Başkan Yardımcısı Ali İlhan KAPLAN, Genel Sekreter Hakan Yılmaz, Sayman Gökhan Eyüpoğlu, Kurucu Üyeler, İsmail Hacıoğlu, Süleyman Zeki Cengiz, Burhan Cabir Uzun, Gökmen Ay, Burcu Yıldırım Acar oldu.

“Ankara’da Önemli Bir Boşluğu Doldurduk “

Derneği Kurucu Başkanı Hasan Kılıçarslan kuruluşun ardından yaptığı açıklama da “ Ankara’da yaşayan Kalkandereliler olarak bir araya geleceğimiz, faaliyet yapacağımız ve memleketimize katkı sunacağımız bir sivil toplum kuruluşunun eksikliğini yaşıyorduk. Derneğimizi kurarak önemli bir boşluğu doldurduk, şimdi iş dünyasından, bürokrasiye önemli bir potansiyele sahip ilçemizin değerli insanlarını derneğimizde buluşturarak, gönüllülük esası ile çalışacağız. Bu çalışmalarımızda, Genel Başkan Yardımcısı olduğum Rize Dernekleri Federasyonu üye dernekler ve Genel Başkanı Muammer Bostan en önemli destekçilerimiz olacak. Her şey Kalkanderemize duyulan aidiyetle güzel hizmetlere vesile olmak için… Allah hayırlı eylesin inşallah”  dedi.

Hasan Kılıçarslan Kimdir?

1985 Rize Kalkandere Hüseyin Hoca köyü doğumludur. Eğitim hayatı sırasıyla İhsan Sungu İlköğretim Okulu (1991-1999), Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi( 1999-2002) ( Muhasebe, Bankacılık ve Sigortacılık ), Hacettepe Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu Muhasebe bölümü (2002-2004) bitirdikten sonra dikey geçiş sonrası Açıköğretim Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. ( 2004-2006)

İş hayatında aile şirketleri olan Kılıçarslan İnşaat ve Yer Kaplamaları Ltd.Şti.’nin yanı sıra Tekstil ve Otomativ sektörlerinde de faaliyet göstermektedir.

Ayrıca 2007-2017 yılları arasında MHP Altındağ İlçe Başkanlığında çeşitli görevlerde yer aldıktan sonra, 2017-2020 yılları arasında da MHP Ankara İl Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Siyasi görevlerine MHP Ankara Seçim Koordinasyon Merkezinde 3. Bölge sorumlusu olarak devam etmiştir.

Hali hazırda ise Ankara Rize Dernekleri Federasyonu Burs ve Yardımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevi devam etmektedir.

Kaynak: Birlik Haber Ajansı – BHA

timbir - birlik haber ajansi