Havadis53

Kalp krizinden hayatını kaybeden uzman çavuş için Rize’de tören düzenlendi

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde kaldığı jandarma misafirhanesinde kalp krizi geçirerek, hayatını kaybeden Uzman Çavuş Ömerhan Kantaroğlu (26) için dün, İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Kalp krizinden hayatını kaybeden uzman çavuş için Rize’de tören düzenlendi
759 views
19 Mayıs 2023 - 16:05

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU

Rize’nin Çamlıhemşin İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde uzman çavuş olarak görev yaparken (17 Mayıs) gece İlçe Jandarma Komutanlığı misafirhanesinde fenalaştıktan sonra kalp krizi geçirdiği belirlenmesi üzerine sağlık ekiplerince ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı Çamlıhemşin İlçe Devlet Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybeden Ömerhan Kantaroğlu için dün, İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Törende Kantaroğlu’nun kardeşi Samet Kantaroğlu, ağabeyinin üniformasını giydi.

Aslen Bayburt’un Aydıntepe ilçe nüfusuna kayıtlı olan ve ailesiyle birlikte Rize’nin Pazar ilçesinde yaşayan Kantaroğlu için düzenlenen törene, Kantaroğlu’nun annesi Hamiyet, babası Abdullah Kantaroğlu ile ailesinin yanı sıra Rize Valisi Kemal Çeber, Pazar ilçe kaymakamı Mustafa Akın, Çamlıhemşin ilçe kaymakamı Hakan Öznay, CHP’den Rize Milletvekili seçilen Tahsin Ocaklı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Rize Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Reisi Yasin Temel, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mete Avcı, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Güngör, Çamlıhemşin İlçe Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Müftüsü Naci Çakmakçı, MHP İl Başkanı İhsan Alkan, CHP Merkez ilçe başkanı Necati Topaloğlu ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Kantaroğlu’nun özgeçmişi okundu. Daha sonra İl Müftüsü Çakmakçı duada bulundu. Duanın ardından Kantaroğlu’nun cenazesi defnedilmek üzere Pazar ilçesine gönderildi.

Pazar’da dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Ömerhan Kantaroğlu’nun Türk bayrağına sarılı naaşı, Pazar Sahil Camii’ne getirildi.

İkindi namazına müteakip Pazar Sahil Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Naaşı defnedilmek üzere dualar eşliğinde uğurlandı.

Kantaroğlu, Pazar Belediyesi kabristanlığında toprağa verildi.

Törene, Kantaroğlu’nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti’den Rize Milletvekili seçilen Av. Harun Mertoğlu, CHP’den Milletvekili seçilen Tahsin Ocaklı, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Ali Güngör, Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Pazar Belediye Başkanı Dr. Ahmet Basa, Belediye Meclis Üyesi İlhami Günaydın, Pazar Bölge Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Erbaş, Pazar Hava Radar Kıta Komutanı Üsteğmen İhsan Erdemir, İlçe Emniyet Müdürü Mesud Demirdaş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mehmet Özbek, birim amirleri, siyasi parti STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Havadis53.com olarak Merhum Ömerhan Kantaroğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve mesai arkadaşlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Cevahir TOPALOĞLU / Havadis53.com İmtiyaz Sahibi

timbir - birlik haber ajansi