Havadis53

Keskin, Rize-Artvin Havalimanı’nda incelemelerde bulundu

Keskin, Rize-Artvin Havalimanı’nda incelemelerde bulundu
316 views
19 Haziran 2021 - 7:36

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, 2021 sonunda açılması hedeflenen Rize-Artvin Havalimanı’nda incelemelerde bulundu. Keskin, havalimanının bölgenin turizm değerine büyük katkı sağlayacağını kaydetti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Keskin ve Altyapı yatırımları Genel Müdürlüğü (AYGM) Genel Müdürü Dr. Yalçın Eyigün yapımı devam eden Rize-Artvin Havalimanı’nda incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Keskin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından projelendirilen Rize-Artvin Havalimanı’nın tamamlandığında Türkiye’nin deniz dolgusuna inşa edilen 2’nci havalimanı olacağını kaydetti.

İnşaat işlerinin hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Keskin, “Rize-Artvin Havalimanı sadece ülkemiz için değil dünya havacılık sektörü için de örnek bir proje. Başlangıç aşamasından bugüne kadar çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediği havalimanı bölgeye büyük değer katacak. Bölgemizin marka değerini artıracak ve turizme de büyük katkı sağlayacak. Tamamlandığında yılda 3 milyon yolcunun kullanacağı havalimanımız bölgenin turizm değerine de büyük katkı sağlayacak” şeklinde konuştu.

Temeli Nisan 2017’de atıldı

Rize ve Artvin illeri arasında Doğu Karadeniz bölgesine hizmet edecek havalimanının temeli 3 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.

Rize-Artvin Havalimanı projesinde altyapı ve terminal binası, pist ve apronların da bulunduğu üstyapı inşaatı hızlı şekilde sürüyor. Havalimanının planlanan sürede hizmete girmesi için çalışmalar yoğun olarak devam ediyor.

timbir - birlik haber ajansi