Havadis53

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çok konuşulacak ÖTV yanıtı

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çok konuşulacak ÖTV yanıtı
975 views
06 Temmuz 2021 - 0:41

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yakıtlardaki ÖTV oranlarına ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda, yakıtlardaki ÖTV oranlarına ilişkin konuşmuş, “Mazotta 2 lira, benzinde 2,5 lira ÖTV almamız gerekirken, mazotta 71 kuruş, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz. Şu an Avrupa’da benzin ve motorinin en ucuz olduğu ve en az vergilendirildiği ülke biziz” ifadelerine kullanmıştı.

Erdoğan’a yanıt CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ”Mazotta 2 Lira, benzinde 2,5 Lira ÖTV almamız gerekirken; mazotta 71 kuruş, benzinde 83 kuruş ÖTV alıyoruz” demiş. Halk olarak ayıp etmişiz, özür dileriz! Bütün ÖTV’ler senin olsun Erdoğan, saraylarına oda eklersin’‘ ifadelerini kullandı.

”DÜŞ BU MİLLETİN YAKASINDAN”

Kılıçdaroğlu ayrıca son günlerde elektrik ve doğalgaza yapılan zamaları hatırlatarak  ”Elektriğe, gaza zam yaptın, yetmedi; şimdi de akaryakıta yapacağın zammın yolunu yapıyorsun. Düş bu milletin yakasından, düş” diye yazdı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımları şöyle:

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi
timbir - birlik haber ajansi