Havadis53

KIRAN: Rizeli hemşerilerimin teveccühünden kaçacak yerim kalmadı

KIRAN: Rizeli hemşerilerimin teveccühünden kaçacak yerim kalmadı
309 views
26 Haziran 2021 - 22:18

Çaykur Rizespor Olağanüstü Genel Kurulunda Çaykur Rizespor’un 36. Kulüp Başkanı Tahir Kıran oldu.

Kongrenin hemen ardından açıklama yapan Tahir Kıran Rizespor’u bir yerlere taşımak için işe soyunduğunu söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Çaykur Rize Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin 91. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda tek listeyle yapılan seçimde; oy birliğiyle Tahir Kıran başkanlığında ve yeni yönetim kurulu göreve seçildi.

Kıran yaptığı açıklamada: “Rizeli hemşerilerimden o kadar çok teveccüh geldi ki artık kaçacak bir yerim kalmadı. Başkanlık vazifesine talip olmak durumunda kaldım. Rizespor’u bir yerlere taşımak için işe soyunduk. Biz aile olarak aldığımız işleri başarmak zorundayız, böyle bir inancımız var. İnşallah Rizespor’u en iyi yerlere taşıyacağız. “ diye konuştu.

‘RİZE’DE HİÇ KİMSE BAŞKA BİR TAKIM TUTMAYACAK’

Rizespor’un Türkiye futbolunda rakiplerinin ayaklarını titreteceğini söyleyen Kıran “Rizespor Süper Lig’de ses getiren bir takım haline gelecek bizimle beraber. Rize camiası çok büyük bir camia. Türkiye’de yaklaşık 4 milyon Rizeli var. Dünya çapında belki de bu rakam 7 milyonlara çıkar. Bizim hedefimiz bu kitleyi bir araya toplayabilmek. Rize’de artık hiç kimse başka bir takım tutmayacak. Burası başka takımlar gibi olacak. Nasıl Trabzon’da Trabzonspor’dan başka tutulan takım yoksa burada da öyle olacak. Herkes Rizesporlu olacak. “ dedi.

‘RİZESPOR’DA HERŞEY CİDDİ OLACAK’

Teknik Direktör Bülent Uygun ile anlaşmanın sağlandığını ve yaklaşık bir aydır transfer çalışmalarını başlattıklarını ifade eden yeni Başka Tahir Kıran: “Başkanlık olayımız gündeme geldiğinden bu yana Teknik Direktörümüz Bülent hoca ve ekibiyle sürekli transfer çalışmasındayız. Sürekli futbolcu izliyoruz. Sürekli Rizespor’a ne katabilirimin peşindeyiz. İsimleri şuanda telaffuz etmiyoruz. İsimleri söylediğimizde hemen bir yıpratma operasyonu başlıyor. Başka kulüpler talip oluyor. Bunların önünü kesmek için kesinlikle isim açıklamıyoruz. Ne zaman ki kulübe getirir imzayı attırırız o zaman transfer açıklamalarımızı yapacağız. Rizespor’da her şey ciddi olacak. Her şey kurumsal olacak, her şey şeffaf olacak, böyle bir Rizespor için geldik Rize’ye. “ diye konuştu.

‘RİZESPOR TARAFTARI STADI DOLDURACAK’

“Rakip takımın ayaklarını titretecek bir Rizespor yapmaya çalışıyoruz. Ama bunu ben tek başıma yapamam. Rizespor taraftarı ve Rize halkı o stadı dolduracak. Orayı mabede çevirecek. Stadı mabede çevirirsek biz rakip takımın ayaklarını titretiriz. O zaman 3 puanı cebimize koyarız.”

‘HERKES AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZATMALI’

TFF’nin yabancı oyuncu kuralını değerlendiren ÇAYKUR Rizespor Başkanı Tahir Kıran “Futbol federasyonu bu kuralı koyduysa buna göre oynayacağız yapacak bir şey yok. Ben Futbol Federasyonun da görev yaparken de bu yabancı kuralına o zaman da karşıydım. O dönem de savunduğum tek şey vardı, 4 yabancı olmalıydı. Şimdi öyle bir duruma geldi ki serbest oldu herkes kontratlarını yaptı ve geri dönüşümü biraz hızlı oldu. Belki bu yıl 11 yabancıyla devam etseydik 11 de sahada olabilir şeklinde kulüpler açısından daha bir mantıklı olabilirdi. Ama federasyon böyle bir karar verdiyse artık herkes ayağını yorganına göre uzatacak diye düşünürüm yani. “ dedi.

timbir - birlik haber ajansi